مراقب چاقی دانش آموزان باشید/ خوردن صبحانه را فراموش نکنید

سلامانه : مدیر کل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش با بیان این که از هر دو نفر ایرانی یک نفر چاق و یک نفر دچار اضافه وزن است، گفت: باید از دوران ابتدایی با آموزش به دانش آموزان از مساله چاقی جلوگیری کنیم.

 به گزارش ایرنا، «حسن ضیاء الدینی» با بیان این که وسایل شخصی تنها توسط خود دانش آموز مورد استفاده قرار گیرد، اظهار کرد: اگر دانش آموزی مشکل یا بیماری خاصی همچون دیابت دارد، حتما به مدیر مدرسه اطلاع رسانی شود. اگر دانش آموزشی سرماخوردگی و بیماری های منتقله دارد با آگاهی مدیر مدرسه در مدرسه حضور پیدا نکند تا به دیگر دانش آموزان سرایت نکند. 

وی در ادامه با اشاره به ضرورت مصرف صبحانه افزود: والدین دانش آموزان را به خوردن صبحانه تشویق کنند، چرا که خوردن صبحانه باعث افزایش یادگیری آن ها می شود و از چاقی دانش آموزان جلوگیری می کند. 

این مقام مسئول در برنامه «صبح و زندگی» گروه سلامت اجتماعی رادیو سلامت با بیان این که والدین شام را در اوایل شب میل کنند، اظهارکرد: دانش آموزان قبل از ساعت 9 شب بخوابند تا صبح زود بیدار شوند. همچنین خوردن دو میان وعده را نیز فراموش نکنند تا دچار مشکلات یادگیری نشوند. 

وی ادامه داد: همچنین باید از مصرف سوسیس و کالباس در این دوره سنی پرهیز کنند، چرا که مصرف این گونه مواد سلامت دانش آموزان را به خطر می اندازد. از این رو فروش این گونه مواد در بوفه مدارس نیز ممنوع است. در این خصوص تیم های نظارتی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بوفه مدارس بازدید خواهند کرد. 

مدیر کل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در پایان با اشاره به نقش مهم والدین در کاهش آسیب های اجتماعی گفت: یکی از برنامه های این وزارتخانه آموزش و اطلاع رسانی به والدین از طریق ارائه جزوه آموزشی در جلسات اولیا و مربیان است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.