یازدهمین کنگره بین المللی انجمن صرع ایران برگزار می‌شود

سلامانه : یازدهمین کنگره بین المللی انجمن صرع ایران از هشتم الی دهم بهمن در مرکزهمایش‌های بین المللی رازی برگزار می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ پرویز بهرامی متخصص مغز و اعصاب، فوق تخصص صرع و نوار مغز با تشریح اهداف برگزاری کنگره یازدهم، گفت: یازدهمین کنگره بین المللی صرع ایران به همت انجمن صرع ایران و همکاری مرکز علوم اعصاب شفا برگزار می‌شود. با توجه به اینکه این کنگره، هرسال در فصل پاییز برگزارمی شد، امسال برای اینکه بتوانیم ازدستاوردهای علمی کنگره بهره بیشتری ببریم و همکاران و محققان بیشتری بتوانند شرکت کنند بهمن‌ماه را انتخاب کردیم تا زمان کافی برای ارسال مقالات داشته باشند. همچنین با توجه به این که امسال کنگره در مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار خواهد شد، دسترسی به محل  برگزاری همایش نسبت به سال‌های قبل آسانتر شده است.

وی خاطرنشان کرد: سخنرانان بین المللی این همایش ازکشورهای آمریکا، کانادا، فرانسه، اسپانیا و ژاپن دعوت شده اند که هر کدام پیشکسوت رشته صرع در کشورخود هستند از جمله  دکتر کاوای که جراح مغز و اعصاب و صرع، عضو انجمن صرع ژاپن و عضو هیات علمی دانشگاه توکیو ژاپن است و همچنین دو نفر از بزرگان و پیشکسوتان رشته مغز و اعصاب و صرع از کانادا هستند که یکی از آنها ایرانی مقیم کاناداست

بهرامی افزود: امیدوارهستیم آخرین دستاورد های به روز علمی خود را در اختیار دانشمندان و پزشکان ایرانی به خصوص جراحان  و متخصاصان اعصاب، روانپزشکان و پزشکان عمومی قراردهیم.

امسال برای اولین بار از پرستارانی که در زمینه صرع تحقیق کرده وعلاقه مند هستند اطلاعات خود را در زمینه این بیماری بالا ببرند، کارگاه آموزشی ویژه صرع و پرستاران در نظر گرفته ایم.

دبیر علمی یازدهمین کنگره بین المللی انجمن صرع ایران تصریح کرد:300 پزشک داخلی و 17 مهمان خارجی در این همایش حضور دارند ودر حال حاضر نیز دبیر خانه همایش در حال جمع آوری مقاله های علمی پژوهشگران و محققان است و امیدواریم تعداد مقاله ها افزایش یابد وبه دلیل استقبالی که صورت گرفته مهلت زمان ارسال مقالات تا 15 مهرماه 93 تمدید شده است.

این متخصص اعصاب و روان اظهار داشت: پس از جمع آوری مقاله‌ها، کمیته علمی تشکیل می دهیم و با نظر سنجی داوران، مقاله های کاربردی تر وعلمی تر را برای شرکت در همایش به صورت سخنرانی انتخاب می کنیم و باقی مانده مقاله ها به صورت پوستر ارایه می شود.در این کنگره پنل ها و کارگاه های آموزشی نیز در نظر گرفته شده است .

وی در پایان افزود: درسال های قبل دستاوردهای کنگره صرع فقط در قالب کتاب چاپ می شد که امسال علاوه بر آن ، به دلیل حضور مهمانان خارجی و بالا بودن بار علمی همایش سعی کردیم دانش به روز درمان بیماری صرع به صورت کاربردی در بیمارستان های کشور در اختیار متخصصان این رشته قرارگیرد و پس از پایان برگزاری کنگره متخصصان کشورهای خارجی از بیمارستان هایی که در زمینه صرع فعالیت درمانی انجام می دهند بازدیدی داشته باشند.

 علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت اینترنتی www.epilepsycongress.ir مراجعه و یا با شماره های 09124437194- 66561980  تماس حاصل فرمایند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.