شمار قربانیان ابولا در غرب آفریقا از ۳۰۰۰ نفر گذشت

سلامانه :سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: شمار قربانیان ابولا در غرب آفریقا از 3000 نفر گذشته است.

به گزارش ایسنا  این سازمان بین‌المللی اعلام کرد: بیش از 6000 نفر در حال حاضر به این ویروس مبتلا هستند. در روزهای گذشته شورای امنیت سازمان ملل متحد، شیوع ویروس ابولا را در غرب آفریقا تهدیدی برای صلح و امنیت بین‌المللی برشمرده بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، تنها در لیبریا نزدیک به 1800 تن بر اثر ابتلا به ابولا جان خود را از دست داده‌اند.

گزارش تازه سازمان جهانی بهداشت همچنین با اشاره به خطر آلودگی به ابولا برای تیم‌های پزشکی فعال در منطقه می‌گوید: تاکنون 375 نفر از کادر پزشکی به این ویروس مبتلا شده‌اند که 211 تن از آنها جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش بی‌بی‌سی، همزمان با انجام تحقیقاتی در نقاط مختلف جهان برای یافتن واکسنی که بتواند در برابر ابولا مقاومت کند، این سازمان گفته است انتظار دارد که نخستین واکسن‌های ابولا در مقیاسی محدود از اوایل سال 2015 میلادی در غرب آفریقا استفاده شوند.

این سازمان شیوع ابولا را بحرانی‌ترین موضوع بهداشتی در جهان امروز دانسته که هنوز هیچ واکسن یا دارویی برای پیشگیری یا درمان آن وجود ندارد. گزارش جدید سازمان جهانی بهداشت می‌گوید که در غرب آفریقا ویروس ابولا جان 70 درصد یعنی بیش از دو سوم از مبتلایان را گرفته است. پیش‌تر گزارش شده بود که این نرخ 50 درصد است.

به گفته دکتر «ماری پل کینی»، دستیار مدیرکل این سازمان در حال حاضر دو شرکت بزرگ داروسازی عملیات آزمایش بالینی واکسن‌هایی جداگانه را در اروپا و آمریکا آغاز کرده‌اند. وی گفته است که اگر نتیجه آزمایش‌های بالینی این دو واکسن رضایت بخش باشد در ژانویه 2015 از آنها در کشورهای آسیب دیده آفریقایی استفاده خواهد شد.

پس از عبور از مرحله آزمایشگاهی، اثر این دو واکسن روی میمون‌ها مثبت گزارش شده اما هنوز تاثیر آنها بر انسان مبتلا به ابولا مشخص نیست.شیوع ابولا از گینه آغاز شد و به سرعت در کشورهای سیرالئون و لیبریا گسترش یافت. مواردی از ابتلا به این بیماری در نیجریه و سنگال گزارش شده اما به نظر می‌رسد که هر دو کشور توانسته اند انتقال ویروس را مهار کنند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.