این سبزیجات سلامت بدنتان را تضمین می‌کند

سلامانه : سیستم بدن انسان از زمانی که جنین در شکم مادر است به وجود می‌آید و باید گفت که داروهای مختلف از جمله داروهای کورتونی و ضد سرطانی ایمنی بدن را کاهش می‌دهند.

ایرج خسرونیا متخصص داخلی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: سیستم ایمنی بدن انسان از زمانی که جنین در شکم مادر است به وجود می‌آید.

گلبول‌های سفید، لنفوسیت‌ها، لوزه‌ها، آپاندیسیت و مغز استخوان مسئولیت دفاع از سیستم ایمنی را بر عهده دارند تا بدن انسان را در مقابل میکروب‌ها و ویروس‌ها مقاوم نگه دارند.

وی ادامه داد: داروهای مختلف بر روی سیستم ایمنی اثر گذاشته و سیستم ایمنی را ضعیف می‌کند.

داروهای کورتونی و ضد سرطان ایمنی بدن را کاهش می‌دهند البته عوامل دیگری از جمله تنهایی و انزوا، مصرف آنتی بیوتیک‌ها، قند‌ها، غذاهای کنسروی، کمبود آب بدن، کمبود خواب و آلودگی‌ها از دیگر دشمنان سیستم ایمنی بدن محسوب می‌شوند.

وی تصریح کرد: اهمیت تقویت سیستم بدن در زمان گسترش بیماری‌های واگیردار بیش از پیش مشخص می‌شود مصرف برخی غذاهای سالم و غنی، در تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مهم هستند.

وی خاطرنشان کرد: مغز بادام، عدس، کلم بروکلی،ماهی آزاد، اسفناج، سیب، سیب‌زمینی، عصاره سبزیجات و دانه گندم به عنوان غذاهایی که غنی از مواد غذایی و ضد بیماری هستند در وعده های غذایی ما باید قرار گیرند چرا که این مواد غنی از ویتامین‌هایA ،E، فیبر، مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌ها هستند.

وی اذعان داشت: مصرف مواد غذایی حاوی فیبر و آنتی اکسیدانی خطر ابتلا به بیماری‌های قلب را نیز کاهش می‌دهند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۱ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.