«کرم و پماد» معجزه گر وجود ندارد/کچل‌ها بخوانند

سلامانه : دبیر اجرایی کنگره بین المللی پوست زیبایی و‌ لیزر با بیان اینکه شایعترین بیماری‌ها پوستی، جوش صورت و آکنه است، گفت: تبلیغ انواع کرم، لوسیون و روش‌های درمانی و لایه برداری در شبکه‌های ماهواره ای و حتی رسانه‌های خودی سند علمی ندارد.
 
به گزارش تسنیم، منصور نصیری کاشانی در خصوص شایع ترین بیماری‌های پوستی در کشور، اظهار داشت: به استناد کارهای آماری و کتابی که توسط وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی با عنوان "سیمای سلامت در جمهوری اسلامی"منتشر شده است، بیشترین بیماری های شایع پوستی، جوش صورت و آکنه است.


دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران، اگزماهای پوستی،حساسیت‌ها و پس از آن عفونت‌های پوستی، زرد زخم، قارچی و ویروسی را از دیگر بیماری‌های شایع پوستی بیان کرد.


این متخصص پوست و مو در ادامه این مطلب افزود: بیماری‌های مربوط به مو و ناخن به خصوص ریزش مو از دیگر بیماری‌های شایع پوست و مو به شمار می‌رود.


نصیری کاشانی در خصوص روش‌های درمان بیماری‌های پوستی و معرفی کرم‌های متعدد در شبکه‌های ماهواره ای و رسانه‌های داخلی، تصریح کرد: تبلیغات درمان بیماری‌های پوستی آن هم در یک جلسه غیر قابل باور و امکان است.


وی افزود: انواع کرم، لوسیون و روش‌های درمانی و لایه برداری که در شبکه‌های ماهواره ای و حتی رسانه‌های خودی تبلیغ می‌شود هیچ گونه سند علمی ندارد، زمانی که فردی اقدام به تولید کرم می‌کند باید اثربخشی و مضرات آن را به اثبات برساند که برای این امر باید به آزمایشگاه مرکز آموزش و پژوهش بیماریهای پوست و جذام دانشگاه علوم پزشکی تهران مراجعه کنند.


نصیری کاشانی بیان داشت: از آنجایی که مردم به رسانه‌ها اعتماد دارند نباید از این اعتماد سوء استفاده شود؛ رسانه‌ها نباید برای جبران منابع مالی هر چیزی را که با سلامت مردم ارتباط دارد را بدون آگاهی از محصول، آن را تبلیغ کند.


نصیری کاشانی به تبلیغ پیوند مو در شبکه‌های ماهوراه ای و رسانه ملی اشاره کرد و گفت: متأسفانه این تبلیغات بدون در نظر گرفتن  پیامدهای منفی کاشت مو، تبلیغات گسترده ای را انجام می‌دهند، در بسیاری از موارد افراد کم مو زیبایی بهتری قبل از کاشت مو داشتند، متأسفانه این موارد برای مراجعه کننده توسط موسسات کاشت مو بیان نمی‌شود.


وی خاطرنشان کرد: به مردم توصیه می‌کنیم فرق بین تبلیغات درست و نادرست را بدانند و فریب تبلیغاتی که یک روزه و یا استفاده چند روز از فلان کرم معجزه ای در پوست رخ می‌دهند را نخورند؛ این نوع تبلیغات اغراق آمیز و برای تحریک مردم و کسب درآمد از جیب آنهاست.


علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت اینترنتی www.crtsdl.tums.ac.ir  و یا با شماره تلفن 88963804 تماس حاصل کنند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.