پنج قدم تا نابودی افسردگی

پنج قدم تا نابودی افسردگی

سلامانه :اگر افسرده هستید می توانید به همراه اجرای دستورات پزشک و متخصص مشاوره، پنج قدم بردارید تا به نتیجه دلخواه که رهایی از افسردگی است برسید. 

 

به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه» این پنج قدم عبارتند از:


1- ورزش و فعالیت بدنی: روزانه 15 تا 30 دقیقه پیاده روی - دوچرخه سواری یا نرمش - کنید. افرادی که افسرده هستند علاقه ای به فعالیت های بدنی ندارند. اگر روزانه و تحت هر شرایطی  ورزش کنید، پس از مدت کوتاهی احساس خوبی خواهید داشت و شاد می شوید. ایروبیک و بعضی از تمرینات یوگا را فراموش نکنید. چون حرکات این دو ورزش کمک زیادی به تسکین افسردگی می کند. 


2- تغذیه مناسب، تسکین افسردگی: افسردگی بر اشتها تاثیر منفی می گذارد. افراد افسرده یا بی اشتها می شوند یا به شدت اشتهایشان افزایش پیدا می کند. اگر افسردگی اشتهایتان را تحت تاثیر قرار داده سعی کنید مواد غذایی مناسب را در رژیم غذایی تان قرار دهید و میوه، سبزیجات، پروتئین و غذاهای دریایی بخورید.


3- شناسایی مشکلات: مشکلاتی که افسرده تان می کند بشناسید اما اسیرشان نشوید. وقتی دلیل افسردگی تان را پیدا کردید درباره اش با دوستان درباره اش حرف بزنید. این کار کمک می کند تا احساسات تان را آشکار کنید. اگر کسی را ندارید تا با او حرف بزنید همه گفته هایتان را روی کاغذ بنویسید. سپس از خانه خارج شوید و در هوای آزاد قدم بزنید تا افکار و احساسات مثبت به سوی تان سرازیر شود. اگر به کمک احتیاج دارید از دوستان بخواهید به شما کمک کنند. ارتباط با دوستان و اقوام افسردگی شما را کاهش می دهد.


4- تقویت تخیل و خندیدن: افسردگی باعث می شود دیگر علاقه ای به تفریح نداشته باشید. تخیل تان را با نقاشی، طراحی و خیاطی کردن، نویسندگی و ساخت موزیک تقویت کنید. با دوستان تفریح و سعی کنید فیلم کمدی ببینید، کتاب طنز بخوانید تا باعث خندیدن شما شوند. 


5- توجه به جنبه مثبت: افسردگی به همه چیز رنگ ناامیدی می زند و فرد را بدبین و منفی گرا می کند. به جنبه های مثبت زندگی - به روزها و خاطرات خوش و هدایایی که دریافت کرده اید یا به دوستان و آشنایان داده اید-  فکر کنید و صبور باشید. چون درمان افسردگی زمان بر است.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.