تاثیرات مكمل های بدنسازی روی نوجوانان :از اختلالات هورمونی تا آسیب به حافظه

سلامانه : از زمان تولید مکمل های بدن سازی بسیاری از مردم برای قوی تر شدن از این مکمل ها استفاده می کنند. این مکمل ها اغلب توسط بدن سازان و ورزشکاران استفاده می شوند. تاثیرات ناخواسته ای توسط کسانی که این مکمل ها را استفاده می کنند مشاهده شده است تاثیراتی مانند آسیب زدن به ترکیبات شمیایی بدن و نیز تاثیرگذاری بر رشد هورمون های مردان جوان مشاهده شده است.

به گزارش سلامت نیوز چنین ناهماهنگی ای در هورمون های بدن ممکن است منجر به بروز مشکلات جدی در بدن شما شود.به نوجوانان به شدت توصیه می شود که از مصرف مکمل های بدنسازی خودداری کنند چرا که عوارض این داروها روی بدن آن ها جدی است و آن ها بیشتر در معرض خطرات و عوارض جانبی این داروها هستند.

مکمل هایی در بازار موجودند که بدنسازان را تشویق می کنند عادت های غذایی معمول خود را به این مکمل ها تغییر دهند .استفاده از این مکمل ها به هیچ وجه از نظر پزشکی تایید نمی شود. این داروها حتی می توانند به حافظه آسیب بزنند.

تلاش برای افزایش وزن و قوی تر شدن گزینه ی بسیار خوبی است تا استفاده از مکمل هایی که عوارض واقعا جدی روی بدن فرد دارند.  اجتناب از استفاده از این داروها به همگان به ویژه نوجوانان توصیه می شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.