استفاده بی‌مورد از دستگاه بخور آلرژی‌زاست

سلامانه :متخصص بیماری‌های کودکان گفت: استفاده بی‌مورد از بخور گرم می‌تواند باعث تجمع بیش از حد رطوبت هوا در محیط شود و به رشد قارچ‌ها و مایت‌ها بینجامد و موجب آلرژی در افراد ‌شود.


سید‌مرتضی لسانی در گفت‌وگو با  فارس، پیرامون مزایا و معایب استفاده از بخور سرد و گرم اظهار داشت: در کودکانی که به خروسک مبتلا شده‌اند یا افرادی که دچار تغییر صدای شدید شده‌اند استفاده از هوای سرد و مرطوب به واسطه بخور سرد می‌تواند تأثیرات مطلوبی داشته باشد.

متخصص بیماری‌های کودکان با بیان این مطلب که هر نوع بیماری را نمی‌توان با بخور درمان کرد؛ گفت: استفاده از بخور گرم می‌تواند باعث تجمع بیش از حد رطوبت هوا در محیط شود که این رطوبت می‌تواند در لابه‌لای پرده‌ها، درز درها و کلاً نقاط مختلف اتاق نفوذ کند و به رشد قارچ‌ها و مایت‌ها بینجامد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تشریح کرد: هنگامی که قارچ‌ و مایت‌ها خشک شده یا بمیرند به صورت ذرات معلقی در هوای اتاق منتشر می‌شوند که در اثر تنفس آن افراد می‌توانند به آلرژی دچار ‌شوند.

متخصص بیماری‌های کودکان ادامه داد: همچنین افرادی که دچار آسم هستند در چنین هوایی آسمشان تشدید می‌شود.

لسانی تأکید کرد: بخوری که برای افراد آسمی در بیمارستان‌ها کاربرد دارد با این دستگاه بخورهای معمولی فرق دارد و داروهایی نیز که در آنها استفاده می‌شود داروهای مخصوصی است پس نمی‌توان با این توجیه که بخور برای افراد آسمی مناسب است بی‌دلیل در منازل و در هوای اتاق از بخور استفاده کرد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.