داروی اوکسی الیت جمع آوری می‌شود

سلامانه :معاون بهداشت وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: داروی اوکسی الیت که بصورت پودر و کپسول برای انرژی زایی و کاهش قند در داروخانه های کشور موجود است باید جمع آوری شود.


به گزارش ایرنا، دکترˈ علی اکبر سیاریˈ روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این دارو که در امریکا تولید شده تاکنون موجب 50 مورد نارسایی کبد در جهان شده و سازمان غذایی امریکا دستور داده این دارو جمع آوری شود اما هنوز در داروخانه های ایران موجود است.

وی تصریح کرد فردی که دچار نارسایی کبد می شود یا جان خود را از دست می دهد یا باید پیوند کبد انجام دهد که میلیون ها تومان هزینه دارد.

معاون وزیر بهداشت گفت: خطر این دارو بیشتر از دیابت است و به دلیل آنکه در آن آمفتامین ( شیشه) و داروهای صنعتی وجود دارد فرد را دچار اختلال ریتم قلب و مرگ ناگهانی می کند.

سیاری، از باشگاههای بدن سازی ، ماهواره و آرایشگاههای زنانه به عنوان مثلث مرگ یاد کرد که اینگونه داروها را به مردم ارائه می کند.

وی اضافه کرد: بهترین آموزش ازنوع چهره به چهره است و افراد در باشگاهها و آرایشگاهها به عنوان دکتر توصیه هایی به مردم ارائه می کنند تا داروهای زیبایی را با دوزهای 10برابر بیشتر مصرف کنند و این امر موجب شده تعداد زیادی از جوانان به مصرف این گونه داروها روی آورند که این امر خطر بزرگی برای سلامت به شمار می رود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.