اسامی هفته ملی دیابت اعلام شد

سلامانه :همزمان با آغاز هفته ملی دیابت، اسامی این هفته از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شد.


به گزارش ایرنا، هفته ملی دیابت از روز جاری (دوشنبه) آغاز شده و تا سوم آذرماه ادامه خواهد داشت و طی این هفته برنامه ها و همایش های مختلفی در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

نخستین روز این هفته امروز به نام ˈدیابت و سازمان های مردم نهادˈ و باشعار ˈتوانمندسازی جامعه در کنترل بیماریˈ نامیده شده است.

فردا سه شنبه به نام روز دیابت و شهرداری ها با شعار تغییر شیوه زندگی و ورزش همگانی، چهارشنبه 29 آبان ماه به نام دیابت و همکاری های بین بخشی با شعار نقش آموزش در کاهش عوارض و بیماری های ناشی از دیابت و پنجشنبه 30 آبان ماه به نام دیابت و رسانه ها با شعار افزایش آگاهی های عمومی و تغییر رفتار، نامگذاری شده است.

همچنین جمعه اول آذرماه با عنوان دیابت و ائمه جمعه با شعار نقش دین در ارتقای سلامت روانی بیماران دیابتی و شنبه دوم آذرماه با عنوان دیابت و مراکز آموزشی فرهنگی با شعار آموزش برای پیشگیری نامیده شده است.

یکشنبه سوم آذرماه به عنوان آخرین روز هفته ملی دیابت به نام دیابت و مشارکت های مردمی با شعار مسوولیت همگانی در تغییر رفتار نامگذاری شده تا با اجرای برنامه های متناسب با این هفته مردم نسبت به این بیماری حساس و بیش از پیش آشنا شوند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.