«سالی فیلیپس»، مجری تلویزیون و هنرپیشه بریتانیایی:

زندگی عاری از سیگار و الکل لذت بخش است/ وقتی تن به جراحی زیبایی می‌دهم که در آتش سوخته باشم

زندگی عاری از سیگار و الکل لذت بخش است/ وقتی تن به جراحی زیبایی می‌دهم که در آتش سوخته باشم

سلامانه : «سالی فیلیپس»، نمایشنامه نویس، مجری تلویزیون بی بی سی و هنرپیشه بریتانیایی که جوایز گوناگونی از جشنواره های معتبر - امی، تئاتر ادینبورو، شورای فیلمنامه بریتانیا، بفتا و ... - دریافت کرده در گفت و گو با روزنامه دیلی میل، از رژیم غذایی سالم، خواب کافی، ورزش و پرهیز کردن از الکل و سیگار گفته است.

به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، متن این گفتگو در ادامه می‌آید: 


چند بار در هفته ورزش می کنید؟
من دو تا پسر نوجوان دارم و در خانه بزرگی زندگی می کنم. برای نگهداری از پسرها و نظافت و نگهداری از خانه چندین بار در روز از پله های خانه بالا و پایین می روم. دست کم سه بار در هفته در باشگاه نزدیک خانه ام ورزش می کنم. روزهای تعطیل نیز با پسرها دوچرخه سواری می کنم. 


چند روز در هفته آب میوه و سبزیجات می نوشید؟ 
پنج روز در هفته، به همراه برش کوچکی از کیک قهوه و گردو، ترکیبی از آب چغندر، سیب، پرتغال و اسفناج می نوشم تا انرژی لازم برای کار کردن را به دست آورم. 


برای چه رژیم غذایی می گیرید؟
هرگز برای تقویت اراده رژیم نمی گیرم. از مواد غذایی سالم استفاده می کنم، میوه، سبزیجات، ماهی، روغن زیتون و ... را به رژیم غذایی ام اضافه کرده ام. آب میوه و سبزیجات می نوشم و شکر را از رژیم غذایی ام حذف کرده ام.  


بدترین بیماری که مبتلا شده ای چیست؟
چند بار مسموم شده ام. یک دفعه - سال 2002 - به عنوان سفیر موسسه ای خیریه به مکزیک سفر کرده بودم. ساکنان محلی، مرغی را سر بریدند، با پودری مخصوص مزه دار و کباب کردند و خوردم. لحظه ای که به هوش آمدم روی تخت بیمارستان بودم. با سم سالمونلا مسموم شده بودم. وقتی از مکزیک به خانه برگشتم، به شدت چاق شده بودم. تنها سه ساعت کار و بقیه روز را در تخت خواب استراحت می کردم. پس از مراجعه به پزشکان گوناگون، از رژیم غذایی یک متخصص تغذیه پیروی کردم و توانستم وزن و قند خونم را کم کنم.   


دارو یا مکمل خاصی مصرف می کنید؟
پسرهایم شش و نه ساله هستند، سال ها پیش، برای این که بتوانم باردار شوم و فرزندانم را با شیر مادر تغذیه کنم، مکمل های دارویی مصرف می کردم. این روزها دوباره مصرف مکمل های امگا 3 را شروع کرده ام تا درد مفاصلم کم شود. 


تا به حال جراحی زیبایی انجام داده اید؟
اگر در حادثه آتش سوزی سوخته بودم حتما این کار را می کردم. خیلی از افراد فراموش کرده اند جراحی پلاستیک برای چه کاری مناسب است. به نظرم، این نوع جراحی برای درمان عوارض ناشی از سرطان سینه، تصادف رانندگی و ... مفید است. 


تا به حال جراحی سرپایی را تجربه کرده اید؟
سال های کودکی و نوجوانیم زیر نور آفتاب داغ خاورمیانه و آفریقا سپری شد. 10 سال پیش، پزشکان، من را به اتاق عمل برده و پس از سی دقیقه خال نسبتا بزرگی که در کمرم ایجاد شده بود را برداشتند. شانس آوردم آن خال سرطانی نبود.


بیشتر از همه از چه می ترسید؟
مار. اولین خاطره زندگی ام، در سه سالگی، زمانی شکل گرفت که در خانه ما مار پیدا شد. نفسم حبس و رنگم مثل گچ سفید شده بود. نمی توانستم از جایم تکان بخورم. پدرم مرا از اتاق بیرون انداخت و سر مار را با تبر له کرد. 


خوب می خوابید؟
در میانه دهه بیست زندگی، به خاطر شب بیداری و نوشتن بی امان به بی خوابی مبتلا شدم. حالا، ساعت ده شب کامپیوترم را خاموش می کنم و برای خوابیدن آماده می شوم. 


الکل می نوشید؟
هرگز. زندگی ارزشمند است. نمی خواهم لذت بردن از زندگی را با دود کردن سیگار و نوشیدن الکل از دست بدهم. 
 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.