قانون قرنطینه در آمریکا دست نمی‌خورد

قانون قرنطینه در آمریکا دست نمی‌خورد

سلامانه : فرمانداران نیویورک و نیوجرسی باوجود فشار کاخ سفید، تأکید کردند قانون قرنطینه در این 2 ایالت لغو نمی‌شود. طبق این قانون، پزشکان و پرستارانی که از مناطق «ابولا زده» برمی‌گردند، باید 21 روز قرنطینه شوند. البته این امکان هم وجود دارد که این افراد در خانه خودشان نگهداری شوند.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «رویترز»، این نگرانی وجود دارد که قرنطینه کردن پزشکان و پرستاران، سبب شود آن‌ها برای کمک به بیماران ابولا به آفریقا سفر نکنند. بااین‌حال، اندرو کومو، فرماندار نیویورک تأکید کرد، این ایالت از یک‌سو پزشکان و پرستاران را تشویق به سفر به آفریقا می‌کند و از سوی دیگر می‌خواهد امنیت ساکنانش را تأمین کند: «این افراد (پزشکان و پرستاران) به خاطر شهامت و انگیزه و دلسوزی که دارند، خارق‌العاده هستند. هر کاری که از دستمان برای تشویق این کار (سفر برای کمک) بربیاید، انجام خواهیم داد.»


کریسس کریستی، فرماندار نیوجرسی هم با اشاره به قرنطینه شدن خانم هیکاکس تأکید کرد: «درک می‌کنم که این کار، این خانم را ناراحت کرده؛ و متأسفم. من آدم‌هایی در نیوجرسی دارم که اولین و مهم‌ترین وظیفه‌ام، محافظت از آن‌ها است.»


قرنطینه افراد 21 روز طول می‌کشد و اگر در خانه خودشان باشند، هرروز 2 بار معاینه می‌شوند.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.