چرا مبارزه با سرطان کند پیش می‌رود؟

چرا مبارزه با سرطان کند پیش می‌رود؟

سلامانه : تحقیق برای یافتن داروهای جدید سرطان در حال درجا زدن است و مبارزه با این بیماری راه به‌جایی نمی‌برد؛ چون بیشتر شرکت‌های داروسازی فقط دنبال پول هستند.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «دیلی میل»، پرفسور پل ورکمن، رییس انستیتو تحقیق سرطان در لندن، شرکت‌های داروسازی را متهم می‌کند، فقط داروهایی را می‌سازند که می‌دانند به سوددهی می‌رسد.


او که در اجلاس جهانی تومورشناسی در سوییس سخن می‌گفت، تأکید کرد باوجود پیشرفت‌های عظیم تئوری در آزمایشگاه‌ها، جنگ با سرطان در میدان عمل پیشرفت زیادی ندارد: «... ما می‌توانیم و باید خیلی بهتر از این عمل کنیم. به نظر من، کل فرآیند کشف داروی سرطان –که برای آن، شرکت‌های خصوصی و آکادمی‌ها باید در کنار هم حرکت کنند تا هیجان‌انگیزترین و مبتکرانه‌ترین داروهای جدید را به دست بیماران برسانند- ازکارافتاده است و به کمک نیاز دارد.»

ورکمن 62 ساله گفت، شرکت‌های بزرگ داروسازی فقط به «میوه‌های حاضر و آماده» علاقه‌مند هستند و برای نمونه، دانشمندان تاکنون 500 پروتئین را شناسایی کرده‌اند که به سرطان مربوط هستند و می‌توان آن‌ها را با دارو هدف گرفت ولی تا اینجا فقط 5 درصد از این داروها ساخته‌شده؛ و مشکل اصلی هم تهیه سرمایه برای این کار است. به عقیده او، آزمایش‌ها بسیار هزینه‌بر هستند و بنابراین کمپانی‌های داروسازی هم علاقه‌ای به سرمایه‌گذاری روی این داروهای «پر ریسک» نشان نمی‌دهند چون ممکن است موفق از آب درنیایند.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.