افسردگی در چه فصل‌هایی تشدید می شود؟

سلامانه : افراد با تغییر فصل با تغییرات روحی مختلفی مواجه می شوند که ممکن است در فصل پاییز و زمستان افسردگی را به همراه داشته باشد.

دکتر ابراهیم مقدم، روانشناس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: افراد با تغییر فصل با تغییرات روحی مختلفی مواجه می شوند که این تغییرات در فصل پاییز و زمستان اختلال افسردگی را به همراه دارد.

وی افزود: در فصل‌های پاییز و زمستان خلق و خو در افراد کاهش و در فصول تابستان و بهار افزایش می یابد که حتی ممکن است در فصول پاییز و زمستان آمار خودکشی در افراد به دلیل افسردگی شدید افزایش یابد و در تابستان پرخاشگری مشاهده  شود.

وی بیان کرد: بهترین روش درمان اختلال افسردگی در کشورهایی که آفتاب کم است، نور درمانی می باشد و یکی از راه‌های پیشگیری و درمان برای این اختلال را ورزش کردن مکرر مثل شنا و کوهنوردی نامید.

وی در ادامه گفت: افزایش این تغییرات با توجه به افراد متفاوت است و ممکن است که در خانم‌ها اختلالات افسردگی در پاییز و زمستان به دلیل مسائل فرهنگی و اجتماعی و همچنین تغییرات هورمونی بیشتر مشاهده شود.

وی در آخر گفت: توصیه می شود در فصل‌های پاییز و زمستان از عینک آفتابی استفاده نشود زیرا نور به چشم نمی رسد و همین امر باعث افزایش اختلالات افسرودگی‌ها می شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.