جوان سازی پوست با میوه‌های سرد زمستانی

سلامانه : بدون شک برای شاداب کردن پوستتان آن هم در آب و هوای سرد به کرم‌هایی احتیاج پیدا می کنید که بعضی از آنها قیمت بالایی دارند این بار به یخچال خود سر بزنید و از میوه‌هایی مانند خرمالو و کیوی برای شفافی پوست صورت استفاده کنید.

امیر هوشنگ احسانی متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: میوه ها و سبزیجات برای پوست مفیدند ولی نمی‌توان گفت حتما خرمالو یا کیوی بهترین گزینه‌ها هستند، مصرف تمام میوه ها باعث می شوند که ویتامین های گروه B,C,D و مواد معدنی لازم برای پوست تامین شود ولی اگر ما بخواهیم میوه ها را جدا کنیم که مثلا خرمالو دارای ویتامین های خاصی است و برای پوست خیلی ماسک مفیدی است، از لحاظ علمی کار درستی نیست.

وی افزود: هیچ منبع علمی این جدا سازی را انجام نخواهد داد در کل به نظر بنده مصرف تمام میوه‌ها و سبزیجات هم برای پوست هم برای سلامتی مفید است، از اسید میوه  برای جوانسازی پوست صورت استفاده می شود، کرم‌های اسید میوه از پوست میوه ساخته می شود البته از غیر میوه ها هم اسید گرفته می شود مثل نیشکر، نیشکر اسید میوه ای دارد که به صورت موضعی وقتی استفاده می‌شود خیلی موثر است و امروزه به صورت محلول با غلظت بالا وجود دارد.
  
دکتر احسانی در ادامه اضافه کرد: خوراک این میوه ها بطور کلی با اثر آنتی اکسیدان که دارد باعث مردن سلول های بد پوست می شود و شروع به ساختن سلول های جوان می کند و باعث شادابی پوست می شود هم بصورت خوراکی هم به صورت موضعی در جوانسازی پوست کاربرد دارد، پس این تقسیم بندی از لحاظ علمی کاملا اشتباه است. ولی امروزه کرم‌هایی که تولید شده و از لحاظ پزشکی تایید شده باشد اثر بخشی بیشتری و بهتر روی پوست صورت خواهد داشت.

دکتر احسانی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران افزود: از میوه‌ها می توان به عنوان اسکراپ استفاده کرد ولی امروزه کرم‌های آماده ای هست که تحریک پوستی ندارد و راحت‌تر استفاده می‌شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.