انتشار فیلم های موبایلی دغدغه جدید بیماران در بیمارستان ها

سلامانه : مدیر اداره اخلاق سازمان نظام پزشکی گفت: یکی از دغدغه های جدی و جدید بیماران در بیمارستان ها، انتشار فیلم هایی است که افراد به وسیله موبایل از آنها می گیرند.

 به گزارش ایرنا از رادیو سلامت، دکتر «احسان شمسی کوشکی» در برنامه «مردم و سلامت» افزود:این در حالی است که یکی از حقوق اساسی بیماران این است که وقتی به مراکز درمانی مراجعه می کنند، باید حریم خصوصی و تمام اطلاعات مربوط به بیماری آنها رعایت شود که متاسفانه در برخی موارد این حقوق رعایت نمی شود.

وی با تاکید بر محرمانه بودن تمام اطلاعات بیمار و پرونده آنها گفت: 

تمام افراد شاغل در مراکز درمانی باید مراقب این موضوع باشند اما برخی اوقات فیلم هایی توسط ملاقات کنندگان بیماران از اطلاعات بیماران تهیه می شود و جامعه نیز نسبت به حساسیت این موضوع خیلی توجیه نیست.

مدیر اداره اخلاق پزشکی سازمان نظام پزشکی افزود: برای گرفتن فیلم از بیماران باید حتما رضایت خود فرد یا خانواده شان گرفته شود.

شمسی کوشکی افزود: حتی در مواردی که خبرنگاران از بیمار در مراکز درمانی یا بیمارستانی فیلم می گیرند باید به این نکته دقت کنند که تمام کسانی که تصویر آنها پخش می شود باید پیش تر رضایت ،داده باشند . در غیراینصورت باید با ابزارهای تکنولوژیک چهره آنها شطرنجی شود. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.