در فرآیند کاهش وزن چربی اضافه چه می‌شود؟

سلامانه : متخصصان در پاسخ به این پرسش که در فرآیند کاهش وزن، وزن مازاد بدن چه می‌شود، اظهار داشتند: چربی به شکل بازدم از بدن خارج می‌شود.

به گزارش ایسنا ، در این مطالعه جدید متخصصان به توضیح این مورد پرداختند که چگونه چربی اضافی در فرآیند کاهش وزن از بدن حذف می‌شود. به گفته کارشناسان چربی‌ها به سادگی به انرژی، حرارت یا بخش‌های کوچکتر تبدیل نمی‌شوند و پس از آن از بدن دفع شوند.

در حقیقت بدن پروتئین‌های مازاد یا کربوهیدرات‌های موجود در رژیم غذایی را به شکل چربی به خصوص مولکول‌های تری‌گلیسرید ذخیره می‌کند. برای افرادی که بخواهند وزن خود را کاهش دهند، لازم است این تری‌گلیسرید به شکل بلوک‌هایی تجزیه شده و سپس اکسیده شود.

زمانیکه تری‌گلیسرید اکسیده می‌شود مستلزم آن است تعداد زیادی مولکول اکسیژن مصرف شود و کربن دی اکسید و آب را به عنوان محصولات زائد تولید می‌کند. به طور مثال برای سوزاندن 10 کیلوگرم چربی فرد باید 29 کیلوگرم اکسیژن استفاده کند و فرآیند شیمیایی سوختن این چربی به تولید 28 کیلوگرم کربن دی اکسید و 11 کیلوگرم آب منجر می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از لایوساینس، «روبن میرمن» و «آندرو براون» از دانشگاه نیوساوت ولز استرالیا و از محققان این مطالعه اظهار داشتند: در طول فرآیند کاهش وزن 84 درصد از چربی به کربن دی اکسید تبدیل شده و از طریق ریه‌ها از بدن خارج می‌شود و ریه‌ها ارگان‌ اصلی در کاهش وزن به حساب می‌آید. در حالیکه 16 درصد باقی مانده به آب تبدیل می‌شود،‌ این آب تولید شده می‌تواند به شکل ادرار، تعریق، اشک یا دیگر ترشحات بدن دفع شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.