بهداشت موهایتان را جدی بگیرید

سلامانه :موارد زیادی هستند که در زیبایی انسان نقش دارند؛ از آراستگی ظاهری گرفته تا پیراستگی درونی اما مطلبی که می‌خواهم به آن اشاره کنم در مورد خانم‌هاست.

به گزارش  زندگی مثبت معمولا خانم‌ها به‌خصوص خانم‌های شاغل، زمان زیادی روسری یا مقنعه به سر دارند و به همین دلیل باید به بهداشت موی خود بیشتر اهمیت بدهند. خیلی از خانم‌ها به دنبال سشوار‌های قوی هستند تا به سرعت موهایشان را خشک کنند و وقت گرانبهایشان گرفته نشود! اما تحقیقات نشان داده برای استفاده از سشوار‌های ضعیف و قوی باید زمان یکسانی صرف کرد. بهتر است خانم‌ها از سشواری استفاده کنند که حرارت و صدای کمتری داشته باشد تا موهایشان صدمه نبیند.

ضمنا متخصصان پوست و مو می‌گویند شانه کردن مو باعث ریزش آن نمی‌شود و روزانه
50 تا 100 تار موی مردم به‌طور طبیعی می‌ریزد. آنها توصیه می‌کنند موهای خیس را شانه نزنید و از شانه‌هایی استفاده کنید که دندانه‌‌هایشان به موها آسیب نمی‌زنند.

برای جلوگیری از کم‌‌پشت شدن موها یا ریزش آنها باید به نکته‌های بهداشتی توجه کرد زیرا موهای سالم تاثیر زیادی در زیبایی افراد دارند و باید هر از گاهی آنها را تقویت کرد. البته یادمان باشد تغذیه نیز در این امر بسیار مهم است و با تغذیه سالم می‌توانیم از ریزش موهایمان جلوگیری کنیم.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.