۶۰ درصد موارد لوسمی در مردان مشاهده می‌شود

سلامانه : بررسی های اخیر نشان می دهند که 55 تا 60 درصد موارد لوسمی در مردان و حدود 40 تا 45درصد موارد این نوع سرطان در زنان مشاهده می شود.

فرهاد سالاری استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: لوسمی نوعی خاصی از سرطان است که  معمولا با علائمی نظیر تب، خستگی، خواب آلودگی، سردرد، دل درد، رنگ پریدگی، خونریزی خود به خودی و کبودی پوست نمایان می شود.

وی گفت: علت دقیق لوسمی مشخص نیست، اما برخی از پژوهش ها نشان می دهند که سابقه خانوادگی ابتلا به لوسمی، مواجهه با اشعه های خطرناک، اختلالات مادر زادی، تماس با برخی از مواد شیمیایی، استعمال سیگار و مصرف برخی از داروها در افزایش خطر ابتلا به لوسمی حاد بسیار موثر است.

سالاری با اشاره به اینکه لوسمی حاد جنس مذکر بیشتر از جنس مونث دیده می شود، تاکید کرد: بررسی های اخیر نشان می دهند که 55 تا 60 درصد  موارد لوسمی در مردان و حدود 40 تا 45 درصد موارد این نوع سرطان در زنان مشاهده می شود.

وی یادآور شد: لوسمی در بین کودکان شیوع بالایی دارد و پسران بیشتر از دختران دچار این بیماری می شوند.

سالاری خاطر نشان کرد: اگر چه پیشگیری از لوسمی مانند هر نوع سرطان دیگر تقریبا امکان پذیر نیست، اما با مقابله و کنترل عوامل مرتبط با سرطان، می تواند خطر لوسمی را در سنین مختلف به ویژه در بین کودکان کاهش داد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.