گفتگوی سلامانه با دکتر زمزم پاک نهاد، متخصص تغذیه:

خامه را در برنامه غذایی کودک بگنجانیم یا نه؟!

خامه را در برنامه غذایی کودک بگنجانیم یا نه؟!

سلامانه : عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: «گنجاندن برخی موادغذایی به‌خصوص در وعده صبحانه کودک می‌تواند به رشد بهتر او و دریافت انرژی لازم کمک کند.»

دکتر زمزم پاک‌نهاد در گفت‌وگویی با خبرنگار پایگاه «خبری» سلامانه  اظهار داشت: «مصرف خامه برای کودکانی که در برنامه غذایی خود نیاز به انرژی بیشتری دارند، توصیه می‌شود چراکه این کودکان در سنین رشد هستند، البته به شرطی کودک دچار اضافه وزن نباشد در غیر این صورت،‌ بهتر است توجه بیشتری به نوع تغذیه او شود.»

این متخصص تغذیه در ادامه با بیان اینکه دادن شکلات خامه‌ای جایگاهی به عنوان صبحانه ندارد و جزو تنقلات محسوب می‌شود، افزود: «اگر مصرف این‌گونه موادخوراکی به صورت عادت درآید، خوب نیست. اینها معمولا طعم‌دهنده‌هایی هستند که به خامه اضافه می‌شوند. از آنجا که خود خامه دارای درصدی چربی و دارای کالری بالا است، اضافه کردن این مواد نه‌تنها باعث افزایش میزان کالری می‌شود بلکه چون دارای قند هم هستند، وجود این قند در کنار چربی ها مقدار انرژی خامه را دو چندان می‌کند و بالطبع مضرات آن هم برای افراد چاق یا دارای اضافه وزن چند برابر می‌شود. از این رو مصرف شکلات خامه‌ای در مقدار کم و در حد تنوع به کودک توصیه می‌شود، نه روزانه.»

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.