تلاش انگلیسی‌ها برای مبارزه با کمبود ویتامین دی

تلاش انگلیسی‌ها برای مبارزه با کمبود ویتامین دی

سلامانه : تعداد کودکانی که کمبود ویتامین دی دارند، در 5 سال گذشته در انگلیس 200 درصد افزایش‌یافته است و یکی از دلایل آن، ناآگاهی والدین از اهمیت این ویتامین است.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «دیلی میل»، حالا به والدین هشدار داده‌شده که به کودکانشان مکمل‌ها و خوراکی‌های لازم را بدهند تا انگلیس ازنظر کمبود ویتامین دی به عصر ویکتوریا برنگردد، دوره‌ای که نرمی استخوان بیماری متداولی بوده است.


خوراکی‌هایی مثل ماهی، تخم‌مرغ و قارچ معمولاً حاوی ویتامین دی هستند اما خیلی از خوراکی‌های مخصوص کودکان و لبنیات نیز ممکن است با این ویتامین غنی‌شده باشند. هم‌چنین تابش نور خورشید به پوست بدن نیز سبب تولید ویتامین دی می‌شود که در کشوری مثل انگلیس با هوای ابری، این گزینه در زمستان چندان کاربرد ندارد.


تحقیقی که در این کشور و با پرسش از 1100 پدر و مادر و 250 کارمند بخش سلامت انجام‌شده، نشان داد فقط 4 درصد والدینی که بچه‌های زیر 5 سال دارند، می‌دانستند که تابش نور خورشید در انگلیس بین ماه‌های آبان و فروردین آن‌قدر ضعیف است که نمی‌تواند ویتامین دی تولید کند و فقط 7 درصد از پزشک‌های عمومی و کارمندهای بخش سلامت از این مسئله خبر داشتند.


نیمی از والدین هم اعتراف کردند درباره نقش ویتامین دی در سلامت کودکشان، یا چیزی نمی‌دانند یا زیاد نمی‌دانند.


طبق آمار، موارد ثبت‌شده کمبود ویتامین دی و نرمی استخوان در زیر 16 ساله‌ها در بریتانیا، از هزار و 398 مورد در 10-2009 به 4 هزار و 638 مورد در 14-2013 رسیده است.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.