نمک ساندویچ در نقاط مختلف دنیا فرق می‌کند

نمک ساندویچ در نقاط مختلف دنیا فرق می‌کند

سلامانه : یک گروه از محققان دست به مطالعه جالبی زده‌اند و میزان نمک 19 محصول مختلف از شرکت‌هایی مثل مک‌دونالد، برگر کینگ، کیلاگ و ... را در نقاط مختلف دنیا سنجیده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «دیلی میل»، محققان سازمان «WASH» ) واکنش جهانی در مورد نمک و سلامت) روی 19 محصول کار کرده‌اند و متوجه شده‌اند، نمک این غذاها درجاهای مختلف اندازه هم نیست. مثلاً «فیلت برگر» ساخت کی.اف. سی، در خاورمیانه 5/3 گرم نمک دارد که تقریباً 3 برابر نمک همین محصول در مالزی است. یک مدل چیزبرگر ساخت برگرکینگ در کانادا 85/2 گرم نمک دارد اما نمک همین محصول در نیوزیلند 92/1 گرم است.


هم اکنون توصیه شده، یک بزرگ‌سال در طول روز به‌طور متوسط 6 گرم نمک بخورد و بنا به توصیه سازمان بهداشت جهانی، قرار است این عدد در سال 2025 به 5 گرم کاهش بیابد. پرفسور گراهام مک گرگور، رییس سازمان WASH می‌گوید، کاهش نمک غذا تعداد افرادی را که براثر سکته، حمله و ناراحتی قلبی می‌میرند، کم می‌کند.


البته بعضی‌ها گمان می‌برند، به خاطر ذائقه مردم، نمک غذا در بعضی کشورها زیادتر است اما یک سخنگوی WASH این ادعا را رد می‌کند: «ذائقه مردم دنیا نمی‌تواند دلیل تفاوت در میزان نمک باشد چون هیچ کشوری نیست که همه غذاهایش پرنمک باشند؛ مثلاً یک محصول شرکت کیلاگ در آمریکا از بقیه جاهای دنیا پرنمک‌تر است اما یک محصول دیگر همین شرکت در آمریکا، از بقیه جاهای دنیا کم‌نمک تر است.»

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.