ساخت یک دست مصنوعی انقلابی/ دستی که جنس اشیا را متوجه می‌شود+عکس

ساخت یک دست مصنوعی انقلابی/ دستی که جنس اشیا را متوجه می‌شود+عکس

سلامانه : ممکن است انقلابی در ساخت دست و پای مصنوعی اتفاق افتاده باشد.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «دیلی میل»، محققان دانشگاه اوهایو، 2 بیمار را به رسانه‌ها معرفی کرده‌اند که دست‌های جدید مصنوعی در بدنشان کار گذاشته‌شده، دست‌هایی که مستقیماً به اسکلت بدن و سستم عصبی وصل شده‌اند و می‌توانند از خرد کردن چوب تا رانندگی را به‌راحتی انجام دهند.


یکی از این بیماران، «ایگور اسپتیچ» 48 ساله است که 4 سال پیش دستش را در یک سانحه از دست داد. وقتی یکی از محققان پشت دست مصنوعی او را با یک توپ کتان مالش داد، او متوجه جنس توپ شد: «بلافاصله فهمیدم که کتان بود.» به‌این‌ترتیب، وقتی اسپتیچ چیزی را در دستش می‌گیرد، می‌تواند جنس آن را تشخیص دهد.


البته این سیستم هنوز در مرحله آزمایش است و 2 سال و نیم روی اسپتیچ و 18 ماه روی بیمار دوم، «کیت ووندر هووال» آزمایش شده است.


اسپتیچ که یک راننده وانت سوئدی است، بعد از جراحی توانسته سرکارش برگردد و از بستن بار روی وانت تا درآوردن تخم‌مرغ از بسته و پا کردن اسکیت بچه‌هایش، همه را انجام دهد.


هر دو مرد می‌گویند، وقتی این سیستم به بدنشان متصل شد و جریان الکتریکی سیستم وارد بدنشان شد، برای اولین بار بعد از سانحه توانستند دستشان را دوباره حس کنند.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.