نمک خطرناک‌تر از هروئین/ تلفات مصرف نمک در کشور بیشتر از هروئین است

سلامانه : مدیرکل دفتر آموزش و تحقیقات وزارت بهداشت با اشاره به وجود ۳ سم سفید به نام‌های نمک،  و هروئین گفت: نمک نسبت به هروئین تلفات بیشتری می‌گیرد اما تمام توجه‌ها به مقابله با هروئین است.

 به گزارش فارس، شهرام رفیعی‌فر در نشست خبری طرح بسیج کاهش مصرف نمک گفت: با خوردن 310 گرم نان در روز انسان 5 گرم نمک حد مجاز خود را دریافت می‌کند.

وی ادامه داد: اگر فرد به جز 310 گرم نان هیچ چیز دیگری مصرف نکند نمک لازم را مصرف کرده و نیازی نیست تا ماده غذایی حاوی نمک دیگری مصرف کند.

مدیرکل دفتر آموزش و تحقیقات وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه 3 سم سفید در دنیا به نام‌های نمک، شکر و هروئین وجود دارد، گفت: بسیاری از افراد به دنبال مقابله با هروئین هستند اما کسی به نمک و تأثیر آن توجه نمی‌کند.

وی تأکید کرد: نمک بسیار مضرتر از هروئین است و جان‌ انسان‌های بیشتری را نسبت به هروئین می‌گیرد.

رفیعی‌فرد با بیان اینکه حتی آب هم سدیم دارد، گفت: کودکان ما انتخاب‌های والدین را مصرف می‌کنند پس بهتر است که والدین در انتخاب‌های خود دقت کنند و مصرف نمک در کودکان را کاهش دهند تا ذائقه آنها به غذای کمک نمک عادت کند.

وی با انتقاد از پذیرای سازمان‌ها با کیک و شیرینی گفت: کیک و شیرینی حاوی نمک و شکر هستند و سازمان‌ها در توجیه علت استفاده از کیک و شیرینی می‌گویند که پذیرایی با میوه تشریفاتی است در صورتی که همین حذف کیک و شیرینی و جایگزینی آن با میوه می‌تواند در کاهش مصرف نمک بسیار مفید باشد.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.