آمار جوانان مبتلا به سرطان روده در طی ۱۵ سال ۹۰ درصد افزایش می‌یابد!

آمار جوانان مبتلا به سرطان روده در طی ۱۵ سال ۹۰ درصد افزایش می‌یابد!

سلامانه : تحقیقات جدید دانشمندان خبر از یک هشداری جدی می‌دهند: تعداد جوانان مبتلا به سرطان روده در 20 سال آینده به نحو غیر قابل باوری افزایش می‌یابد.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از dailymail، اگرچه طی 50 سال گذشته تعداد افراد میانسالی و پیری که به سرطان روده دچار شده‌اند کاهش یافته است، اما زمانی که صحبت از گروه سنی 20 تا 49 سال می‌کنیم موضوع کاملاً متفاوت است. به نحوی که بیشترین افراد مبتلا به این بیماری از 20 تا 34 سال سن داشته‌اند.


نکته نگران کننده و در عین حال هشدار دهنده زمانی است که به پیش بینی‌های دانشمندان نگاه می‌کنیم، بر این اساس در سال 2020 تعداد جوانانی که از سرطان روده رنج می‌برند 38 درصد و در سال 2030، 90 درصد افزایش می‌یابد. اما بیماران بالای 50 ماجرا کاملاً به شکل دیگری است و در سال 2020 تعداد مبتلایان به سرطان روده در این گروه 23 درصد کاهش می‌یابد و در سال 2030 این رقم به 41 درصد می‌رسد.


دست‌یابی به چنین یافته‌هایی در حالی است که درگذشته از سرطان روده عمدتاً به‌عنوان بیماری افراد پیر یاد می‌شد، اما رژیم غذایی نادرست جوانان و مصرف بی‌رویه فست فودها، نوشیدنی‌های الکلی، شکلات‌ها و بیسکوییت‌های ناسالم آن‌ها را به آسیب‌پذیرترین گروه بدل کرده است. دانشمندان بیشتر شدن سرطان روده در میان جوانان را یک پدیده غیرقابل‌پذیرش می‌خوانند و در توضیح آن بیش از هر چیز به خوردن زیاده از حد فست فودها و غذاهای ناسالم اشاره می‌کنند.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.