پیاده روی پس از صرف غذا احتمال پوکی استخوان را کاهش می‌دهد

سلامانه : پیاده روی پس از صرف غذا علاوه بر کاهش احساس سنگینی و بر طرف کردن مشکلات تنفسی، احتمال ابتلا به پوکی استخوان را به ویژه در بین زنان کاهش می دهد.

پیمان عزیز محمدی، فوق تخصص غدد و متابولیسم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، تصریح کرد: عادات غذایی نامناسب موجب شده که هضم غذا به درستی صورت نگیرد و در نتیجه اختلالات و بیماری‌های مختلفی در فرد به وجود آید.

وی با اشاره به اینکه داشتن تحرک و پیاده روی در همه مواقع یک عامل مهم برای سلامتی است، افزود: حرکت و تغذیه مناسب دو روی سکه هستند و اگر به درستی در ارتباط با هم صورت گیرند، خطر بسیاری از بیماری‌ها برطرف می شود.

عزیز محمدی، با بیان اینکه پیاده روی قبل از غذا خوردن موجب افزایش اشتها می شود، اظهار داشت: اگر پس از غذا خوردن هم پیاده روی آهسته صورت گیرد، عمل هضم غذا در معده راحت‌تر انجام می شود.

وی تاکید کرد: پیاده روی پس از صرف غذا علاوه بر کاهش احساس سنگینی و برطرف کردن مشکلات تنفسی، احتمال ابتلا به پوکی استخوان را به ویژه در بین زنان کاهش می دهد.

عزیز محمدی، گفت: یکی از عادات نامناسب غذایی، نوشیدن آب قبل، حین و بعد از صرف غذا است.

وی خاطر نشان کرد: نوشیدن آب بلافاصله پس از صرف غذا، موجب رقیق شدن شیره معده شده و از این طریق هضم غذا را با مشکل مواجه می کند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.