هشدار FDA درباره مکمل‌های کاهش وزن

سلامانه :گروهی از کارشناسان سازمان غذا و داروی آمریکا هشدار دادند که برخی از مکمل‌های کاهش وزن حاوی ترکیب‌های مشابه با ماده مخدر آمفتامین هستند.

در بیانیه جدید سازمان غذا و داروی آمریکا آمده است در برخی از مکمل‌های کاهش وزن ترکیب‌های مصنوعی وجود دارند که از نظر فرمول و ساختار شیمیایی به ماده مخدر آمفتامین شبیه هستند.

سازمان غذا و داروی آمریکا در بررسی‌های اخیر خود به مطالعه روی مکمل‌های حاوی عصاره «Acaia rigidula» پرداختند که به منظور کاهش وزن و از طریق پایین آوردن میزان اشتها و چربی‌سوزی مصرف می‌شوند.

اما از میان 21 مکمل غذایی 9 مورد آنها حاوی ترکیبی غیرطبیعی با عنوان «بتا - متیلفنتیلامین» بوده که از نظر ساختاری شبیه به آمفتامین است.

پیش از این، تاثیر این ترکیب بر افراد مورد آزمایش قرار نگرفته بود اما مطالعات روی حیوانات آزمایشگاهی نشان می‌دهد که این ترکیب همچون آمفتامین رفتار می‌کند و می‌تواند سلامت مصرف‌کنندگان را به خطر اندازد.

به گزارش ایسنا به نقل از لایوساینس، «پیتر کوهن» از متخصصان دانشکده پزشکی هاروارد نیز در این رابطه گفت: مصرف آمفتامین موجب می‌شود فرد احساس شادابی کند اما خطرات جدی همچون اعتیاد و خطر سکته مغزی را نیز افزایش می‌دهد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.