پزشکان روباتی در بیمارستانهای دورافتاده!

سلامانه : پزشکان آمریکایی از فناوری روباتیک برای ارتباط از راه دور با بیماران خود استفاده می کنند.

 متخصصان مهندسی پزشکی در ایالت کالیفرنیای آمریکا، روباتهایی ساخته اند که به کار درمانی کمک می کند. این روباتهای سیار می توانند بجای پزشک بر سر تخت بیمار حاضر شوند و به مراقبتهای درمانی از او بپردازند. پزشک از راه دور از طریق این روبات با بیمار صحبت می کند و نشانه های مختلف حیاتی و وضع او را کنترل می کند.
 
بیماران از این شیوه راضی هستند و می گویند شبیه حضور خود پزشک بر سر تخت آنها است. درواقع، این روباتها همان نقش پزشک را از راه دور ایفا می کنند. پزشکان می گویند این روباتها می توانند انقلابی در عرصه درمانی بوجود بیاورند. با این روباتها ، وقتی پزشکان بنابه هر علتی نتوانند در کنار تخت بیماران حاضر شوند می توانند به مراقبتهای درمانی ممکن بپردازند و بارها و بارها در طول ساعتهای مختلف روز این کار را انجام بدهند بدون آنکه لازم باشد حضور فیزیکی در بیمارستان داشته باشند.

این روباتها به تجهیزات پیشرفته پزشکی مجهز هستند و همانند پزشک ضربان قلب و نبض بیمار را کنترل می کنند. بیمار نیز می تواند از طریق گوشی تلفن نصب شده روی این روبات درمواقع ضروری با پزشک خود به صورت مستقیم ارتباط برقرار کند. درواقع این روباتها امکان حضور مجازی اما مستمر پزشک را در کنار بیمار فرهم می کنند. این مسئله بویژه درباره پزشکان متخصص اهمیت پیدا می کند که تعداد آنها زیاد نیست و نمی توانند در همه مراکز درمانی حضور داشته باشند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.