۲۸ هزار میلیارد تومان هزینه تصادفات در کشور

سلامانه :رئیس اداره مهندسی راهور تهران گفت: سال گذشته 819 نفر در حوادث رانندگی و ترافیکی تهران کشته شدند.

به گزارش  مهر، سرهنگ مراد مرادی در نخستین همایش اورژانس هوایی اظهار داشت: سال 91 در حوزه تهران بزرگ بیش از 25 هزار نفر نیز در حوادث رانندگی مجروح شدند. در حال حاضر حوادث جاده ای و ترافیکی دومین علت مرگ و میر در ایران است.

وی افزود: در طول یک سال حدود 28 هزار میلیارد تومان زیان ناشی از تصادفات رانندگی به کشور تحمیل می شود و بیش از 20 هزار نفر در حوادث رانندگی جاده ای و ترافیکی کشور کشته می شوند. با نگاهی به این آمار نیاز به امداد رسانی و انتقال سریع مصدومان حوادث رانندگی بیش از پیش احساس می شود.

رئیس اداره مهندسی راهور تهران با اشاره به آمار تلفات رانندگی در سال گذشته خاطر نشان کرد؛ سال 90 به ازای هر 10 هزار وسیله نقلیه 9 نفر کشته شدند. همچنین به ازای هر صد هزار نفر جمعیت 26 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند.

وی تاکید کرد؛ سال گذشته در تهران 49 درصد قربانیان عابر پیاده ، 27 درصد موتوسیکلت سواران . 22 درصد رانندگان و سرنشینان خودروها بودند. همچنین بر اساس آمار پزشکی قانونی سال گذشته در تهران 819 نفر کشته شدند که در مقایسه با 906 کشته سال 90 شاهد کاهش 87 نفری قربانیان بودیم.

وی گفت : بین 50 تا 60 درصد کشته شدگان حوادث رانندگی و ترافیکی در حین انتقال به مراکز درمانی و یا در بیمارستان فوت کرده اند .

سرهنگ مرادی افزود: در دنیا زمان طلایی برای رسیدن به صحنه تصادفات رانندگی و ترافیکی کمتر از 10 دقیقه است که این زمان در ایران در زمان خلوت بودن خیابان ها و نبود ترافیک تا 15 دقیقه طول می کشد که این موضوع باعث جانباختن مصدومان این گونه حوادث می شود .بر اساس آمار بین 50 تا 60 درصد کشته شدگان حوادث رانندگی و ترافیکی هنگام انتقال به مراکز درمانی و یا در بیمارستان فوت کرده اند .

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.