فواید ورزش ملایم و نوشیدن آب گرم برای کاهش تهوع و تپش قلب دوران بارداری

سلامانه :دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: مالیدن دائم دست‌ها، پاها و پیاده‌روی ملایم در کاهش تهوع مفید بوده، همچنین ورزش ملایم و جرعه جرعه نوشیدن آب گرم برای رفع تپش قلب در دوران بارداری مفید است.

مرضیه قرائتی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: از شکایات شایع دوران بارداری تهوع و استفراغ است که زمان آن از اوایل بارداری تااواخر ماه چهارم است که در برخی از افراد تا آخر دوران بارداری ادامه دارد.

به گفته وی بهتر است جلوی استفراغ خودبخودی که به آسانی و بدون اذیت خارج می‌شود،گرفته نشود زیرا طبیعت مواد فاسده را دفع می‌کند و در صورتی که استفراغ به افراط باشد و یا ترس از سقط شدن جنین وجود داشته باشد و همچنین از چهار ماه گذشته باشد باید از استفراغ‌ها جلوگیری و آن را حذف کرد.
دستیار تخصصی طب سنتی ایران افزود: برای کاهش تهوع در دوران بارداری می‌توان "به" را در فویل پیچیده و در فر پخته، بعد از غذا مصرف شود، فرد سرد مزاج چای زنجبیلی و فرد گرم مزاج آب انار بنوشد؛ مصرف غذاهای روزانه در وعده‌های بیشتر و با حجم کم باشد؛ از غذاهای چرب، سرخ کرده و پر ادویه و همچنین از بوهای شدید و تحریک کننده پرهیز شود، مالیدن دائم دست‌ها و پاها و پیاده روی ملایم نیز در کاهش تهوع مفید است.


ورزش ملایم و جرعه جرعه نوشیدن آب گرم برای رفع تپش قلب در دوران بارداری مفید است
قرائتی عنوان کرد: تپش قلب از مسائلی است که زنان باردار از آن شکایت دارند و دلیل آن خلطی است که به دهانه معده چسبیده و بخارات آن به قلب می‌رسد که برای درمان می‌توان جرعه جرعه آب گرم و گلاب نوشید همچنین  ورزش ملایم نیز کمک کننده است.


وی خاطرنشان کرد: ورم در حاملگی بیشتر در ناحیه پاها به خصوص قوزک پا ایجاد می‌شود که بیشتر در حمل دختر اتفاق می‌افتد. اما ورم در تمام بدن به خصوص دستها، صورت و نیز ورم صبحگاهی پاها می‌تواند علامت مسمومیت حاملگی باشد که در این صورت زن باردار باید به پزشک مراجعه کند تا با اندازه گیری فشار خون و انجام آزمایش ادرار از سلامت خود و جنین اطمینان حاصل کند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.