نقش ماکارونی، پیتزا و غذاهای مانده در بروز سنگ کلیه

سلامانه : استاد دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: مصرف غذاهای غلیظ مانند پیتزا، ماکارونی، الویه و غذاهای مانده در بروز سنگ کلیه بسیار موثر است، بنابراین ورزش کردن به دفع سنگ کلیه کمک می‌کند.
 
به گزارش تسنیم، غلامرضا کردافشاری استاد دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: کم کاری تیروئید از دیدگاه طب سنتی ایران از عوامل سردی مزاج است که مصرف دم‌کرده‌هایی که طبیعت گرم دارند، مانند پونه و آویشن به اصلاح سردمزاجی کمک کرده و در درمان کم‌کاری تیروئید موثر است همچنین افراد که مبتلا به کم‌کاری تیروئید می‌توانند شب‌ها قبل از خواب سیاه‌دانه مصرف کنند همچنین مصرف گل‌قند(گل قند یا گلقند یک فرآورده دارویی شیرین تهیه شده از گلبرگ های گل محمدی و عسل یا قند است) نیز برای رفع کم کاری تیرویید می تواند مفید باشد.


وی گفت: برای درمان سنگ کلیه نیز می‌توان معده را اصلاح کرد به دلیل اینکه سنگ کلیه یکی از بیماری‌هایی است که ارتباط مستقیمی با معده و کبد دارد و اگر معده به خوبی کار نکند، کبد اخلاط غلیظ تولید کرده که اگر این اخلاط به سمت کلیه‌ها رود سنگ کلیه ایجاد می‌شود و در درمان سنگ کلیه ابتدا باید معده بیمار اصلاح شود.


ورزش کردن در دفع سنگ کلیه بسیار مفید است
این متخصص طب سنتی افزود: ورزش کردن در دفع سنگ کلیه بسیار مفید است همچنین استفاده از ترکیباتی مانند خارشتر، خارخاسک، پونه، و آویشن و  استفاده به صورت آبزن می‌تواند به باز شدن مجاری و دفع سنگ کمک کند.


کرد افشاری ادامه داد: افراد مبتلا به سنگ کلیه می‌تواند از گوشت بلدرچین و کبک استفاده کنند چرا این این گوشت‌ها بسیار لطیف و زود هضم بوده و برای افراد مبتلا به سنگ کلیه مفید است همچنین افراد می‌تواند ترب سیاه را ورق ورق کرده و مقداری عسل ریخته و روی صافی قرار دهند، مصرف آب خارج شده از این ترب می‌تواند برای دفع سنگ کلیه مفید باشد البته سیاه‌دانه و عسل سنگ‌شکن است و افراد می‌توانند به نسبت یک جز سیاه‌دانه و 4 جز عسل مخلوط کرده و روزانه 2 قاشق مرباخوری مصرف کنند.


آب خوردن بیش از حد برای کلیه‌ها مفید نیست
وی گفت: دم کرده  مخلوط خارشتر، دم گیلاس، کاکل ذرت و خارخاسک برای دفع سنگ کلیه نیز مفید است، افراد بدانند که خوردن غذاهای غلیظ مانند ماکارونی، الویه و غذاهای مانده در بروز سنگ کلیه بسیار موثر است همچنین آب خوردن بیش از حد برای کلیه‌ها مفید نیست چرا که موجب ضعف کلیه شده که می‌توان آب را همراه با عرقیات مناسب مانند کاسنی یا قاصدک مخلوط و مصرف کرد.


کرد افشاری در خصوص شوره سر ادامه داد: اگر مواد زائدی که در پوست سر تجمع پیدا کرده پاکسازی شود، شوره سر نیز از بین خواهد رفت. افراد می‌توانند سدر، مورد، حنا، روغن زیتون و شیره انگور را مخلوط کرده و همراه با شامپو هنگام شست‌و‌شو استفاده کنند که به تقویت مو و رفع شوره سر کمک می‌کند.


چربی خون با ورزش کردن رفع می‌شود


این استاد دانشگاه در رابطه با چربی خون در برنامه تلویزیونی خانه محبت اضافه کرد: چربی خون با ورزش کردن رفع می‌شود همچنین پرهیز از غذاهای سرخ کرده برای چربی خون مفید است و افراد برای رفع کلسترول و تری‌گلیسیرید خود می‌توانند از ترکیب مخلوط زنیان، سیاه‌دانه، آوریشن و مصطکی با 4 برابر عسل روز دو قاشق مرباخوری استفاده کنند که این ترکیب برای هضم و غذا و دفع چربی خون بسیار مفید است همچنین افرادی که مبتلا به چربی خون هستند معمولاً پاهایشان داغ می‌کند که برای رفع این داغی می‌توانند تخم شوید را در آبغوره مخلوط کرده و بعد از هر غذا نصف استکان مصرف کنند.
به گزارش تسنیم، یکی از روش‌های درمانی طب سنتی ایران استفاده از وان است که آبزن در اصطلاح به وسیله ای گفته می شود که در حمام‌ها قرار داشته و طول آن به اندازه قد انسان بوده و در حال حاضر به آن وان گفته می‌شود. در این شیوه به بیمار توصیه می‌شود تمام یا بخشی از بدن خود را در ظرفی حاوی آب به تنهایی یا به همراه ترکیبات دارویی مشخص قرار دهد و آب می‌تواند گرم یا نیم گرم بوده و به صورت خالص یا به همراه جوشانده برخی گیاهان دارویی باشد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.