۳ ماه قبل از بارداری پاکسازی بدن را آغاز کنید

سلامانه :دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: پاکسازی بدن قبل از بارداری بسیار اهمیت دارد چرا که موجب سپری شدن ایام خوب و بدون عارضه برای زنان در دوران بارداری است و حداقل سه ماه قبل از بارداری باید رژیم غذایی مناسب و تدابیری را رعایت کرد.

الهام اختری در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار داشت: پاکسازی بدن قبل از بارداری بسیار اهمیت دارد چرا که موجب سپری شدن ایام خوب و بدون عارضه برای زنان در دوران بارداری است.


وی افزود: پاکسازی به طور متوسط به حداقل 45 روز زمان احتیاج دارد و 45 روز پس از آن هم برای داشتن رژیم صحیح نیاز است، که به این ترتیب حداقل از سه ماه قبل از بارداری باید رژیم غذایی مناسب و تدابیری را رعایت کرد.


دستیار تخصصی طب سنتی ایران در پاسخ به پرسشی که چه غذاهایی را قبل از باردار شدن و برای پاکسازی بدن  توصیه می‏‌شود؟ اضافه کرد: سرخ کردن یا تفت دادن مواد غذایی در روغن‏‌های سرخ کردنی، توصیه نمی‏‌شود و اگر افراد به روغن حیوانی گاوی قابل اعتماد دسترسی دارند، به مقدار کم برای تفت دادن از آن استفاده کنند، در غیر این صورت از سرخ کردن غذاها پرهیز شود و برای تفت دادن مختصر می‏‌توان از روغن زیتون استفاده کرد ولی شعله بالا و سرخ کردن به هیچ عنوان با روغن زیتون توصیه نمی‏‌شود.


اختری افزود: مصرف خورش به، خورش سیب، تاس کباب، انواع ته چین‏‌ها (هم ته چین‏‌های حاوی سبزی و گوشت)، آبگوشت (کمی نخود و گوشت و پیاز، با چاشنی زعفران)، انواع کباب‏‌ها به خصوص کباب گوسفندی، البته کباب گوشت پرندگان در ایام قبل از بارداری به افراد توصیه می‏‌شود، البته باید خاطر نشان کرد که پاکسازی برای زن و مردی که قصد باردار شدن دارند ضروری است.


وی ادامه داد: به طور کلی در روزهای قبل بارداری، ایام بارداری و ایام شیردهی، گوشت‏‌های کباب شده یکی از بهترین انتخاب‏ است چرا که گوشت آب پز شده چاق کننده‏ تر از گوشت کباب شده است چرا که با کباب کردن کمی از چربی گوشت کم شده ولی مواد ضروری آن در خودش باقی می‏‌ماند، بر عکس گوشت آب پز که بخشی از مواد ضروری وارد آب حاصل از پختن می‏‌شود.


دستیار تخصصی طب سنتی ایران عنوان کرد: نان سنگک یکی از بهترین نان‏‌های در دسترس است که به همراه کمی کره حیوانی و مرباهایی مانند سیب، به، انجیر، بالنگ،  پوست پسته، آمله، هویج، گل سرخ و بهارنارنج به عنوان یک صبحانه استاندارد توصیه می‏‌شود همچنین خوردن پنیر را به همراه ریحان، گردو و انگور، به عنوان شام یا عصرانه باید در نظر گرفته شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.