سوزن های تست قند خون فقط برای استفاده یک نفر است

سلامانه :مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور گفت: سوزن های تست قند خون، تک نفره است و نمی توان از این سوزن ها برای دو نفر استفاده کرد.

دکتر ˈشکور امیدیˈ در گفت و گو با ایرنا به مناسبت هفته ملی دیابت (27 آبان ماه تا سوم آذرماه امسال)، افزود: استفاده مشترک از سوزن های تست قند خون برای خونگیری می تواند موجب بروز بیماری های عفونی واگیر از طریق خون مانند هپاتیت شود.

وی تصریح کرد: البته مبتلایان به دیابت می توانند از همان سوزن تست قند برای نوبت بعدی اندازه گیری قند خون خود استفاده کنند اما ابتدا آن را باید با الکل پاک کرده و در محفظه قرار دهند.

مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور خاطرنشان کرد: دستگاه های کنترل قند خون برای اندازه گیری روزانه قند مبتلایان به دیابت ضروری است.

امیدی با تاکید براینکه دیابت علامت ندارد، یادآور شد: افراد سالم نیز باید سالانه یکبار آزمایش قند بدهند و اگر قند ناشتا بیشتر از 126 باشد فرد مبتلا به دیابت است.

به گزارش ایرنا، علاوه بر اینکه نمی توان سوزن های تست قند خون را برای چند نفر استفاده کرد، قلم های انسولین نیز مصارفی تک نفره دارند چنانکه منابع معتبر دارویی جهان نیز درباره استفاده مشترک از قلم های انسولین هشدار داده اند و اعلام کرده اند این کار افراد را در معرض ابتلا به عفونت های خونی مانند ویروس هپاتیت و یا ویروس اچ آی وی (عامل ایدز)، قرار می دهد.

سازمان غذا و داروی آمریکا به بیماران توصیه کرده است که قلم های انسولین به منظور استفاده شخصی طراحی شده و نباید تحت هیچ شرایطی حتی در صورت تعویض سر سوزن، توسط فرد دیگری استفاده شوند. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.