کاهش وزن با ۸ ماده غذایی

کاهش وزن با ۸ ماده غذایی

سلامانه :کاهش وزن، کار پیچیده ای نیست. برای کاستن وزن باید بیش از آن که غذا می خورید کالری بسوزانید. اما مواد غذایی که می خورید ممکن است به تلاش های تان برای کاهش وزن لطمه بزنند.

به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، دکتر سوزان منگیرین، استاد آکادمی تغذیه و رژیم غذایی دانشگاه جان هاپکینز می گوید:" مواد غذایی می توانند نقش تعیین کننده ای در کاهش وزن داشته باشند، چون سبب از میان رفتن هوس غذا خوردن می شوند تا احساس سیری کنید. "

با مصرف هشت ماده غذایی زیر وزن تان کاهش خواهد یافت.  


1- حبوبات
حبوبات سرشار از پروتئین و فیبر و دیر هضم هستند. این خصوصیت حبوبات به شما کمک می کند حس کنید سیر هستید و غذا نخورید.


2- سوپ
خوردن یک کاسه سوپ سبب می شود احساس کنید سیر هستید و غذای کمتری بخورید. اگر می خواهید سوپی که می خورید بیش از 150 کالری نداشته باشد به آن خامه اضافه نکنید.


3- شکلات تلخ
می خواهید از خوردن شکلات به عنوان میان وعده لذت ببرید؟ روزانه سه تکه شکلات تلخ بخورید. نتایج پژوهش های دانشمندان دانمارکی نشان داده، افرادی که شکلات تلخ می خورند 15 درصد کمتر از افرادی که شکلات شیری می خورند پیتزا می خورند. 


4- پوره سبزیجات 
شما می توانید با اضافه کردن سبزیجات را به رژیم غذایی تان کالری که به بدن تان وارد می شود را به شدت کاهش دهید. هنگامی که محققان تغذیه دانشگاه ایالتی پن به پوره گل کلم و کدویی که در رستوران دانشگاه سرو می شد پنیر کم چرب اضافه کردند، تعداد زیادی از دانشجویان این غذا را که در مقایسه با سایر مواد غذایی 200 تا 350 کالری کمتری دارد را انتخاب کردند. 


5- آجیل
یک مشت کوچک بادام، بادام زمینی و گردو می تواند میان وعده مناسبی برای شما باشد. نتایج پژوهش های دانشمندان نشان داده وقتی افراد آجیل می خورند، اشتهای شان کم می شود و غذای کمتری می خورند.


6- سیب
خوردن یک عدد سیب پیش از هر وعده غذایی، اشتها را به شدت کم می کند. محققان دانشگاه بارسلون دریافتند، فیبر موجود در سیب سبب می شود مغز فکر کند غذای زیادی خورده ایم. 


7- ماست
خوردن ماست می تواند به کاهش وزن کمک کند. دانشمندان دانشگاه هاروارد، بیش از 120 هزار نفر را در طول یک دهه زیر نظر گرفتند و پی بردند اشخاصی که ماست را در رژیم غذایی شان گنجانده بودند از افرادی که چنین نکرده بودند وزن کمتری داشتند.


8- گریپ فورت
مصرف گریپ فورت می تواند کمک زیادی به کاهش وزن کند. دانشمندان کلینیک لاغری دانشگاه برکلی در کلیفرنیا پی بردند، وقتی افراد، پیش از هر وعده غذا، نیمی از گریپ فورت را می خورند، در انتهای 12 هفته یک کیلو ونیم کمتر غذا خورده اند. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.