«بی‌اشتهایی» افراطی بلندگوی اعصاب خراب

سلامانه :پژوهشگران به والدین توصیه می‌کنند که عادات غذایی فرزندان خود را به دقت تحت کنترل داشته باشند زیرا این موضوع می‌تواند ناشی از مشکلات اعصاب و بیماری‌های روحی باشد که هنوز در بدن کودک حالت نهفته دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پژوهشگران هشدار می‌دهند که بیماری "اوتیسم" ممکن است به خوبی در دختران تشخیص داده نشود و هزاران فرد مبتلا در دنیا وجود داشته باشد بدون اینکه پی به بیماری آن‌ها توسط افراد متخصص برده شده باشد. 

گفتنی است، آمار و ارقام نشان می‌دهند، پسران9 برابر بیشتر از دختران به بیماری اوتیسم مبتلا می‌شوند و این به خاطر تفاوت‌های ژنتیکی بین دو جنس است. 

بررسی‌ها نشان می‌دهد، دختران توانایی بیشتری برای پنهان کردن برخی علائم این بیماری در خود دارند، ‌ احساساتی مانند خوشحال بودن، غم و یا ترسیدن که در اثر برخورد با دیگران رخ می‌دهد، این پنهان سازی علائم در دختران بسیار خطرناک است زیرا می‌تواند زمان طلایی برای درمان بیماری را از بین ببرد و آنها را در دراز مدت دچار مشکلات شدیدتری نماید. 

دانشمندان این نتایج را با بررسی بر روی ۳ هزار و ۶۶۶ کودک در رده سنی ۱۳ تا ۱۴ ساله بدست آورده‌اند که برای انجام تست‌های کلیدی تشخیصی اوتیسم کاندید شده بودند. 

عدم تشخیص به موقع اوتیسم در دختران می‌تواند باعث افزایش "افسردگی" و اختلال در خوردن غذا در آن‌ها شود. 

پژوهشگران معتقد هستند که ابتلا به طیف‌های بیماری اوتیسم و سندرم اسپرگر می‌تواند به صورت بسیار خفیف در دختران نهفته باشد که نیاز به تحقیق کار‌شناسانه برای تشخیص آن است. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.