کمردرد، اسفنج جذب بیماری‌های خطرناک

سلامانه :پژوهشگران به افراد هشدار می‌دهند که کمردرد را تنها یک عارضه استخوانی به دلیل بد نشستن و یا ضربه ندانند زیرا کمر درد می‌تواند نشانهٔ انواع بیماری‌های خطرناک و حتی سرطان پا باشد و باید بسیار جدی گرفته شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پژوهشگران در جدید‌ترین تحقیقات خود دریافته‌اند که بعضی اوقات یک کمردرد به ظاهر ساده و عادی می‌تواند نشان دهنده یک بیماری و خطر جدی برای افراد باشد. 

گفتنی است، علاوه بر مشکلات مربوط به "ستون فقرات" و دردهای اسکلتی، مشکلاتی مانند عفونت‌ها و حتی برخی از سرطان‌ها نیز می‌توانند باعث درد در ناحیه کمر شوند. 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، گاهی اوقات ارگان‌های ارسال سیگنال‌های درد به سایر نقاط بدن بویژه کمر علائمی را ارسال می‌کنند و این باعث کمر درد در افراد می‌شود. 

پژوهشگران همچنین دریافته‌اند، که مشکلاتی مانند مشکلات کلیه و کیسه صفرا نیز می‌توانند باعث کمردرد شده و به اشتباه فرد احساس کند که به یک کمردرد ساده دچار شده است. 

پژوهشگران به افراد توصیه می‌کنند، که در صوتی که دچار علائمی مانند کمر درد بودند بدون اینکه علت اصلی آن درد کمر باشد، حتما به دنبال وجود بیماری‌های دیگر نزد پزشک متخصص بروند و از راهنمایی او استفاده کنند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.