چه مقدار کالری در روز نیاز داریم؟

سلامانه : فرد عادی بالغ به ازای هر کیلوگرم وزنش روزانه به 20 تا 30 کالری نیاز دارد.

پیام فرح بخش متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: یک فرد عادی بالغ تقریبأ بین 20 تا 30 کالری به ازای هر کیلوگرم وزنش نیاز دارد یعنی اگر ما  با یک فرد 70 کیلیویی روبرو باشیم به طور متوسط بین 1400 تا 2100 کالری فرد نیاز دارد که در شرایط خاص مقدار آن کاهش یا افزایش پیدا می‌کند. 
 
وی در ادامه بیان کرد: زمانیکه فرد در شرایط بیماری باشد یا تحت استرس‌‌های فیزیکی و روانی قرار می‌گیرد مثل وقتی که شخص دچار سوختگی می‌شود یا هر بیماری می‌تواند، نیاز بدن را به کالری کاهش دهد. 
 
فرح‌بخش افزود: در شرایط دیگر نیز ما نیاز به کالری را کاهش می‌دهیم، یعنی شخص اضافه وزن دارد یا چاق است در نتیجه این افرادی که چاق هستند به ازای هر کیلوگرم چربی که در بدن خود ذخیره کرده‌اند معادل 7000 انرژی ذخیره کرده‌اند پس اگر فردی 10 کیلو اضافه وزن دارد یعنی به عبارتی 70000 کالری انرژی اضافی در بدن خود ذخیره دارند. 

وی در پایان خاطر نشان کرد: لذا فردی که اضافه وزن دارد به علت آن ذخیره بالایی که دارد میزان کالری او را باید کاهش دهیم تا بدنش کالری اضافه بسوزاند و نیاز غذایی خود را از آن کالری اضافه تامین کند و وزن فرد کاهش پیدا کند. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.