اختلالات روانی احتمال بروز سردرد عصبی را ۳۰درصد افزایش می‌دهد

سلامانه : اختلالات روحی و روانی به ویژه استرس،افسردگی و اضطراب، احتمال بروز سر دردهای عصبی را حدود 30 درصد افزایش می‌‌دهد.

مهیار مهین شفیعی متخصص مغز و اعصاب در گفتگو با باشگاه خبرنگاران تصریح کرد: سردرد عصبی یکی از مهمترین انواع سردرد است، که ممکن است به دلایل و عوامل محیطی، شغلی و غذایی بروز کند.

وی با بیان اینکه نشستن طولانی مدت به ویژه در حالت ناراحتی خطر ابتلا به سردرد عصبی را افزایش می‌دهد،تاکید کرد:خواب ناکافی و مصرف کم مایعات و همچنین آلرژی به برخی از مواد غذایی نیز می‌توانند خطر سردرد عصبی را تا حد قابل ملاحظه‌ای افزایش دهند.

مهین شفیعی تاکید کرد: اختلالات روحی و روانی به ویژه استرس، افسردگی و اضطراب،احتمال بروز سردردهای عصبی را حدود 30 درصد افزایش می‌دهد.

وی یادآور شد:سردردهای عصبی در اغلب موارد از ناحیه پشت سر شروع می‌شود و به قسمت‌های جلویی گسترش می‌یابد و البته ممکن است تمام سر را گرفتار کند.

مهین شفیعی افزود: در نتیجه ابتلای فرد  به سر درد عصبی ممکن است عضلات ناحیه گردن، شانه و فک گرفته شوند که این دردناکی ممکن است تا چند ساعت ادامه یابد و پس از گذشت چند ساعت بهبودی،  دوباره این عضلات دردناک شوند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.