شیوع سنگ کلیه در مردان ۳ تا ۴ برابر بیشتر از زنان است

سلامانه : شیوع سنگ‌های کلیه در سالهای اخیر به شدت افزایش یافته و در حال حاضر شیوع این بیماری در مردان 3 تا 4 برابر از زنان است.

علیرضا ساربان متخصص اورولوژی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات در خصوص بیماری‌های مربوط به دستگاه ادراری و کلیه‌ها، بروز دیر هنگام علائم این بیماری‌ها است.

وی با اشاره به اینکه سنگ‌های کلیه نیز در مراحل اولیه علائم خاصی نداند، پس از اینکه سنگ تشکیل شده در کلیه‌ها بزرگ شد، علائم مختلفی نظیر شروع ناگهانی درد شدید در باسن، درد شکم، تهوع و استفراغ و درد بروز می‌کند.

ساربان گفت: سنگ‌های کلیه در تمام گروههای سنی به ویژه در مردان شیوع دارد و اگر در مراحل ابتدایی تشخیص داده شده و درمان مناسب برای آنها صورت گیرد،بیماری کنترل می‌شود.

وی تاکید کرد: شیوع سنگ‌های کلیه در سالهای اخیر به شدت افزایش یافته و در حال حاضر شیوع این بیماری در مردان، 3 تا 4 برابر بیشتر از زنان است.

ساربان یادآور شد: در مقابل شیوع عفونت‌های ادراری در زنان  چند برابر مردان است و سایر بیماری‌ها و نارسایی‌های مربوط به کلیه‌ها و دستگاه ادراری، تقریبا شیوع برابر در بین زنان و مردان دارد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.