جراحی اندوسکوپیک قاعده مغز در ایران، همپای کشورهای پیشرفته

سلامانه : دبیر علمی دومین کنگره جراحی اندوسکوپیک هیپوفیز و قاعده جمجمه با اشاره به همتراز بودن جراحی اندوسکوپیک قاعده مغز ایران با کشورهای پیشرفته از برگزاری این کنگره در فروردین‌ خبر داد.

 
به گزارش فارس، سید موسی صدرحسینی،‌ دبیر علمی دومین کنگره جراحی اندوسکوپیک هیپوفیز و قاعده جمجمه در نشست خبری این کنگره اظهار کرد: سال‌های گذشته نمی‌توانستیم بیماران این حوزه را درمان کنیم ولی اکنون وارد سخت‌ترین کارزارها می‌شویم و هم‌پای سایر کشورهای جهان هستیم.

وی تصریح کرد:‌ امروزه می‌توانیم با کشورها و متخصصانی که در خط اول علم و جراحی در این حوزه هستند ارتباط برقرار کنیم و آن‌ها ما را به عنوان حریفانی جدی می‌پذیرند.

صدرحسینی خاطرنشان کرد:‌ با استفاده از روش جراحی اندوسکوپیک جراحی سینوس و قاعده جمجمه متحول شده است و از این روش برای نواحی دیگر مانند هیپوفیز استفاده می‌شود.

دبیر علمی دومین کنگره جراحی اندوسکوپیک هیپوفیز و قاعده جمجمه گفت: بیش از این باید با برش صورت جراحی هیپوفیز و قاعده جمجمه را انجام می‌دهیم ولی امروز این جراحی‌ها از طریق بینی انجام می‌شود و به شکل قابل توجهی در کشور در حال انجام است.

وی افزود: این جراحی بسیار پرهزینه بود و پیش از اجرای طرح تحول سلامت فشار زیادی بر مردم وارد می‌شد ولی اکنون مردم 10 درصد هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند که مبلغی حدود 500 هزار تومان می‌شود.

صدرحسینی خاطرنشان کرد: اکنون نیروی انسانی کافی و متخصص کافی در این خصوص داریم چرا که ارجاعات به تهران کاهش یافته است.

دبیر علمی دومین کنگره جراحی اندوسکوپیک هیپوفیز و قاعده جمجمه تأکید کرد:‌ پیش‌تر در سیستم ناوبری جراحی اندوسکوپیک مشکل داشتیم که مهندسین داخلی این مشکل را حل کردند و ما راضی هستیم.

وی درباره چالش‌های تجهیزات این جراحی‌ها در بیمارستان‌ها گفت:‌ پزشکان و مراکز پزشکی باید مشکلات و دغدغه درمانی داشته باشند ولی متأسفانه این مراکز دغدغه تجهیزاتی نیز دارند.

صدرحسینی افزود: چنانچه چند مرکز با تکنولوژی به روز و سطح بالا در کشور داشته باشیم کفایت می‌کند و این مراکز می‌توانند خدمات لازم را ارائه دهند، هر چند کشور این توانایی را دارد که از سایر کشورها نیز بیمار جذب کند چرا که در این حوزه پیشرو هستیم.

دبیر علمی دومین کنگره جراحی اندوسکوپیک هیپوفیز و قاعده جمجمه خاطرنشان کرد: این کنگره که روزهای 26 تا 28 فروردین ۹۴ برگزار می‌شود کارگاهی آموزشی با حضور دو نفر از برجسته ترین کارشناسان این حوزه محسوب می‌شود که می‌تواند بسیار مفید باشد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.