بیماران رتینوپاتی در بیمارستان فارابی رایگان درمان می‌شوند/ نابینایی نوزادان بعد از رتینوپاتی

سلامانه : رئیس بیمارستان فارابی با اشاره به فرصت کوتاه درمان رتینوپاتی نوزادان و پیشگیری از نابینایی گفت: مبتلایان به رتینوپاتی در صورت مشکلات مالی در بیمارستان فارابی فرانشیز نیز پرداخت نمی‌کنند.

 
محمود جباروند، رئیس بیمارستان فارابی در گفت‌وگو با فارس درباره درمان نوزادان مبتلا به بیماری ROP یا رتینوپاتی در بیمارستان فارابی گفت: در صورتی که مراجعه کنندگان به این بیمارستان توانایی ارائه فرانشیز اقدامات درمانی رتینوپاتی را نداشته باشند این بیمارستان رایگان آن‌ها را درمان خواهد کرد.

وی تصریح کرد:‌ این در حالی‌است که خدمات تشخیصی رتینوپاتی نیز که بر اساس تعرفه‌ها قابل دریافت است در بیمارستان فارابی اخذ نمی‌شود.

جباروند افزود: ROP جزو اورژانس‌های چشم‌پزشکی محسوب می‌شود و ما تمام امکانات را در بیمارستان فارابی بسیج کرده‌ایم تا پوشش درمانی این عزیزان کامل باشد و در این راستا به دنبال کسب درآمد نیستیم بلکه درمان مبتلایان به این بیماری اولویت ماست و این درمان را یادگاری از خود نزد نسل آینده این سرزمین می‌دانیم.

رئیس بیمارستان فارابی تأکید کرد: تاخیر در درمان رتینوپاتی یا ROP به معنای نابینایی 100 درصدی نوزادان است که قطعاً هزینه‌های روانی به خود فرد و هزینه‌های مالی به اجتماع تحمیل می‌کند چرا که نه تنها خود فرد از نعمت بینایی محروم می‌شود و به همین سبب مشکلات زیادی پیدا می‌کند بلکه اعضای خانواده خود را نیز درگیر این بیماری خواهد کرد.

وی افزود: اگر به علت مشکلات مالی درمان این بیماران را به تعویق بیندازیم احتمال نابینا شدن این نوزادان 100 درصد خواهد بود و اگر پس از زمان درمان تمام خدمات پزشکی را نیز ارایه دهیم اتفاقی نخواهد افتاد.

جباروند گفت: بنابراین بیمارستان فارابی به نوزادانی که خانواده‌شان توانایی مالی پرداخت فرانشیز را ندارند هدیه‌ای ناقابل تا پایان عمر اهدا می‌کند و این افتخار بیمارستان فارابی است که به این عزیزان خدمت رسانی کند.

رئیس بیمارستان فارابی خاطر نشان کرد: در بیمارستان فارابی ابتدا درمان رتینوپاتی صورت می‌گیرد و چنان چه پس از آن توانایی پرداخت مبلغ را داشتند مبلغ فرانشیز از افراد گرفته می‌شود.

وی تاکید کرد: این اختیار را به پذیرش داده‌ایم که بدون دریافت هزینه مبتلایان به رتینوپاتی را پذیرش کند و حتی هزینه تشخیص بیماری رتینوپاتی را صفر کرده‌ایم در صورتی که بر اساس تعرفه‌ها می‌توانستیم بابت تشخیص نیز هزینه دریافت کنیم ولی برای تشخیص سریع و درمان سریع هزینه‌ها را رایگان کرده‌ایم.

جباروند در پایان گفت: بیمارستان فارابی چندین سال است که شبانه روزی در ایام تعطیل و حتی عید نیز برای تشخیص و درمان رتینوپاتی شیفت ایجاد کرده است.

جباروند خاطر نشان کرد: بسیاری از کسانی که نابینا می‌شوند ضریب هوشی بالایی دارند ولی نابینایی می‌تواند تهدیدی برای دستیابی آنان به موفقیت‌ها باشد چرا که نمی‌توانند شغل‌هایی را که نیازمند بینایی است را کسب کنند.

رئیس بیمارستان فارابی تصریح کرد: هدف بیمارستان فارابی آن است که این افراد دچار مشکل نشوند و در این راستا همه چیز را برای خدمت‌رسانی آماده کرده است و چنان چه این افراد توانایی ارایه فرانشیز را نداشته باشند بیمارستان این هزینه را متقبل می‌شود چرا که فرصت درمان این بیماری به هیچ وجه قابل تکرار نیست.

رتینوپاتی بیماری است که نوزادان متولد کمتر از 34 هفته بارداری و وزن کمتر از 2 کیلوگرم را تهدید می‌کند و چنانچه این بیماری به موقع تشخیص و درمان نشود به نابینایی مطلق می‌انجامد. ضمن اینکه مهلت درمان تنها 4 هفته پس از 31 هفتگی است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.