یک میلیون حادثه دیده در سال ۹۳ اسکان اضطراری گرفتند

سلامانه : سرپرست سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: یک میلیون و 100 هزار نفر از حادثه‌دیدگان اسکان اضطراری یا تغذیه اضطراری داشته و 300 هزار نفر آنها از برنامه‌های مناسبتی شامل تست قند خون و فشار خون بهره‌مند شده‌اند.

 
به گزارش فارس، ناصر چرخ‌ساز امروز در نشست خبری طرح نوروزی سازمان امداد و نجات هلال احمر به بیان آماری از خدمات ارائه شده طی سال گذشته پرداخت و در مورد طرح نوروزی توضیحاتی داد.

وی با بیان اینکه تعداد 40 هزار عملیات طی سال گذشته از سوی امدادگران هلال احمر انجام شده است، گفت: 70 درصد این عملیات‌ها شامل عملیات‌های جاده‌ای، کوهستان، ساحلی، برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی بوده است و 30 درصد آنها شامل مراجعات حضوری و برنامه‌های مناسبتی می‌شود.

سرپرست سازمان امداد و نجات هلال احمر ادامه داد: از کل عملیات و خدمات سال 93 ، 21 درصد آنها مربوط به طرح زمستانه بوده و در مجموع یک میلیون و 400 هزار نفر آسیب‌دیده از خدمات امداد و نجات بهره‌مند شده‌اند.

به گفته وی، یک میلیون و 100 هزار نفر از حادثه‌دیدگان اسکان اضطراری یا تغذیه اضطراری داشته و 300 هزار نفر آنها از برنامه‌های مناسبتی شامل تست قند خون و فشار خون بهره‌مند شده‌اند.

چرخ‌ساز از رشد 13.7 درصدی خدمات هلال‌احمر نسبت به سال گذشته خبرداد و گفت: بیشترین عملیات‌های ما همچنان در استان اصفهان با 9 درصد، مازندران با 7 درصد و کرمان با 4 درصد بوده است.

سرپرست سازمان امداد و نجات هلال احمر از رشد 2.5 درصدی پوشش امدادی جاده‌ها خبرداد و گفت: بیشترین عملیات جاده‌ها مخصوص مسیرهای کرج-چالوس، سلماس-خوی و ارومیه و کرج-قزوین می‌شود.

وی با بیان اینکه عملیات‌های رهاسازی در حوادث جاده‌ای 2.8 درصد کاهش داشته است، گفت: این موضوع نشان دهنده این است که رانندگان ما سرعت مناسب را رعایت کرده و از شدت تصادفات کاسته شده است.

چرخ‌ساز همچنین به رشد 7.1 درصدی پوشش امدادی مناطق کوهستانی اشاره کرد و یادآور شد: بیشترین عملیات کوهستان در مناطق دربند، عون‌ابن‌علی و طاق‌بستان بوده است.

وی همچنین از کاهش 11.6 درصدی عملیات برف و کولاک نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: بیشترین عملیات برف و کولاک در جاده تکاب- شاهین‌دژ ، طارم-رشت و قزوین-الموت بوده است.

چرخ‌ساز با بیان اینکه تعداد فوتی‌های حین انتقال نسبت به سال گذشته 22 درصد کاهش داشته است، خاطرنشان کرد: طی سال گذشته 2225 عملیات هوایی انجام شده که طی آنها 115 نفر از مصدومان به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

وی در ادامه در مورد طرح نوروزی امداد و نجات گفت: طرح نوروزی ما از 25 اسفند تا 15 فروردین اجرا خواهد شد و طی آن 1350 پایگاه ثابت و پست سیار در مناطق مختلف کشور آماده خدمت‌رسانی خواهند بود.

سرپرست سازمان امداد و نجات همچنین از بکارگیری 5800 امدادگر در عملیات نوروزی خبرداد و گفت: تعداد 1150 دستگاه آمبولانس، 409 خودروی نجات، 209 خودروی ویژه عملیاتی در کنار 125 موتورسیکلت آمبولانس و 19 فروند بالگرد امدادرسانی به هموطنان را انجام خواهند داد.

وی در مورد تجهیزات استفاده شده در این طرح گفت: 470 دستگاه تلفن ماهواره‌ای ثریا و 7 هزار ست انفرادی امدادگران و 575 دستگاه اکسیژن‌ساز توسط امدادگران استفاده می‌شود.

چرخ‌ساز از آمادگی امداد و نجات برای تغذیه اضطراری 160 هزار نفر و اسکان اضطراری 90 هزار نفر در طرح نوروزی خبرداد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.