۵ راه آسان برای تقویت حافظه

 ۵ راه آسان برای تقویت حافظه

سلامانه : تقویت حافظه کار مشکلی نیست بلکه می‌تواند به صورت طبیعی و روزانه انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، Medical Daily در گزارش اخیر خود پنج شیوه غیر متعارف را برای تقویت عملکرد ماده خاکستری مغز شما نام برده است:


بخندید: کوتیزول، هورمونی که در اضطراب دخیل است تأثیر منفی بر حافظه دارد. در مقابل خندیدن موجب افزایش اندورفین شده و دوپامین را برای ایجاد حالت خوشایند و پاداش به مغز می‌فرستد. شوخ طبعی حتی در حد کم هورمون‌های استرس را کاهش می‌دهد. این امر موجب کاهش فشار خون و بهتر شدن حس حال شما می‌شود و مجموع این تغییرات جسمانی به حافظه بهتر می‌انجامد.


بخوابید: خوابیدن پس از یادگیری چیزی به برقراری اتصال میان سلول‌های مغز با یکدیگر کمک می‌کند و این امر برای حافظه ما خوب است. به گفته محققان مغز به هنگام خواب کاملاً آرام نیست بلکه در حال بازی دوباره وقایع اتفاق افتاده در طول روز است که این امر به برقراری ارتباطات جدید و تثبیت حافظه کمک می‌کند.


بنویسید: از رایانه دوری کنید و از قلم و کاغذ برای نوشتن دست خط خودتان استفاده کنید تا توانایی خود را برای نگهداری و فهم مفاهیم بالا ببرید. مطالعات نشان می‌دهد کسانی که با دقت گوش می‌کنند و به جای تایپ کردن بدون تفکر یادداشت‌هایی می‌نویسند عملکرد بهتری در آزمون‌ها نشان می‌دهند. به عبارت دیگر مغز شما را وادار می‌کند تا پیش از نوشتن مطالب را در ذهن خود سازمان دهی کنید.


بایستید: شیوه‌ای که شما می‌نشینید و می‌ایستید بر اینکه خاطرات مثبت را به یاد می‌آورید یا منفی اثرگذار است. حالت مناسب بدن و راست نشستن و ایستادن توانایی مغز را برای به خاطر سپاری وقایع خوب و بد افزایش می‌دهد زیرا امکان جریان آزاد تر خون و اکسیژن در مغز را فراهم می‌کند.


بیاشامید: تحقیقات نشان داده است که عصاره چای سبز کارکرد مغز و به‌ویژه عملکرد حافظه را افزایش می‌دهد. نوشیدن چای سبز ارتباط میان لوب آهیانه‌ای و غشای پیشانی را افزایش می‌دهد. لوب پیشانی محل پیشرفته‌ترین توانایی‌های تفکر است درحالی‌که لوب آهیانه‌ای در چگونگی پردازش اطلاعات حسی و زبان توسط مغز نقش دارد.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.