بیماری بدون احساس درد!

سلامانه : بیماری شارکو_ماری_توث بیماری مفصلی که عضلات فرد به صورت طبیعی است ولی احساس درد نمی‌کند.

حمید پدرام متخصص ارتوپد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت:‌ بیماری شارلو ماری توث بیماری مفاصل است که از سنین جوانی آغاز می‌شود و در واقع حس فرد، حرکتش و مفاصلش می‌تواند به صورت طبیعی باشد یعنی به عبارتی عضلات او طبیعی است ولی حس او دچار اختلال است.

وی بیان کرد:‌ در بیماری شارکو ماری توث فرد ممکن است به صورت مادر زادی درد نداشته باشد در نتیجه ضربه‌های مکرر زیادی به مفصل آن ها وارد می‌شود و پای آن‌ها محکم‌تر به زمین می‌خورد و چون درد زیادی احساس نمی‌کنند در صورتی که مشکلی پیش بیاید  مفصل آن‌ها همیشه در فشار زیادی می‌باشد در نتیجه این باعث تخریب غضروف می‌شود. علت اصلی بیماری شارکو ماری توث عدم احساس درد و اختلال در احساس درد می‌باشد.

پدرام عنوان کرد:‌ بیمار وقتی مراجعه می‌کند ابتدا دردی ندارد و احساس نمی‌کند در واقع مشکل اصلی او عدم احساس درد می‌باشد، معمولا با تغییر شکل و تغییر ظاهر و در نهایت اثری که روی بافت های اطراف می‌گذارد می‌توان به علائم آن پی برد و به دلیل تورم و ورم آن مفصلی که درگیر است وقتی عکس بگیریم متوجه می‌شویم مفصل تخریب شده است.

وی افزود: ‌در درمان بیماری شارکو ماری توث فرد باید کفش‌های مناسب بپوشد، فعالیت‌های آن متناسب باشد و معمولا در هر شرایطی مراجعه می‌کنند که دچار آتروز نسبتا پیشرفته شده باشند و دچار تغییر شکل‌هایی شده‌اند که به تعویض مفصل و خشک  کردن مفصل کشیده می‌شود ولی قبل از آن ممکن است دارو و پمادی برای ورم و تورم و کفش مخصوص به او داده شود ولی در نهایت تعویض مفصل و خشک کردن مفصل را احتیاج دارد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.