تولید دستگاه‌های همودیالیز ایرانی

سلامانه : معاون صنایع پیشرفته سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از تولید دستگاه همودیالیز با سرمایه‌گذاری این سازمان خبر داد.

صادق‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که این طرح با دوره اجرای دو ساله در سال گذشته در دستور کار ایدرو قرار گرفت، گفت: 49 درصد از سهام شرکت تولیدکننده این محصول در اختیار ایدرو و 51 درصد آن متعلق به بخش خصوصی است.

وی افزود: به این ترتیب مدیریت این شرکت نیز در اختیار بخش خصوصی خواهد بود در همین حال سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران هدف انتفاعی از این پروژه‌ها را دنبال نمی‌کند بلکه پس از اتمام توسعه این شرکت، بخش مربوط به ایدرو از طریق سازمان خصوصی سازی واگذار خواهد شد.

معاون صنایع پیشرفته سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با بیان اینکه حجم سرمایه‌گذاری ایدرو در این پروژه 21.6 میلیارد ریال بوده است، اظهار کرد:‌ ظرفیت تولید این شرکت 750 دستگاه در سال است که در حال حاضر نیز تعدادی از دستگاه‌های تولید شده در کشور در حال استفاده هستند.

به گفته صادق‌زاده پیش از این دستگاه‌های همودیالیز از خارج وارد می شد که هزینه گزافی در پی داشت.

وی همچنین گفت که این سازمان به دنبال ایجاد خط تولید دستگاه‌های همودیالیز همراه است که به صورت کوله پشتی همراه بیمار باشد و نیاز به حضور مستمر بیمار در بیمارستان نباشد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.