چاقی خطر سرطان را ۵۰ درصد افزایش می‌دهد

سلامانه : براساس مطالعات، چاقی خطر ابتلا به بسیاری از سرطان‌ها از جمله سرطان‌های مری، صفرا، کلیه، تیروئید و رحم را 20 تا 50 درصد افزایش می‌دهد.

مرتضی اصلانی متخصص انکولوژی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: سرطان یکی از بیماری‌های مزمن بسیار شایع در جهان است و براساس آمارهای موجود این بیماری، جزو سه عامل اصلی مرگ و میر در دنیا محسوب می‌شود.

وی با اشاره به عوامل گسترش سرطان در دنیا تصریح کرد: اغلب عوامل خطر سرطان مربوط به شیوه‌های زندگی است که یکی از مهمترین این عوامل خطر که متاسفانه به وفور نیز دیده می‌شود، چاقی و اضافه وزن است. 

اصلانی تاکید کرد: براساس مطالعات، چاقی خطر ابتلا به بسیاری از سرطان‌ها از جمله سرطان‌های مری، صفرا، کلیه، تیروئید و رحم را 20تا 50 درصد افزایش می‌دهد. 

وی یادآور شد: البته نمی‌توان گفت که چاقی به خودی خود موجب سرطان می‌شود، بلکه بهتر است این طور بیان کرد که چاقی یکی از عوامل اصلی افزایش دهنده خطر ابتلا به بیماری‌هایی نظیر سرطان است. 

اصلانی خاطر نشان کرد: علاوه بر سرطان، اغلب بیماری‌های مزمن دیگر نظیر بیماری‌های قلبی و غروقی و دیابت نیز شیوع بسیار بالایی یافته‌اند که چاقی یکی از مهمترین عوامل خطر این بیماری‌ها نیز محسوب می‌شود.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.