مسابقه نوروزی اورژانس برگزار می‌شود

سلامانه : معاون فنی و عملیات مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی از برگزاری مسابقه‌ نوروزی اورژانس کشور خبر داد و گفت: مردم برای شرکت در این مسابقه می‌توانند عکس یا فیلم سه دقیقه‌ای از ماموریت‌های اورژانس را تهیه و به سایت اورژانس کشور ارسال کنند.

به گزارش ایسنا ، دکتر محمد سرور در نشستی با موضوع "امداد نوروزی و چهارشنبه‌سوری " در مورد تمهیدات اورژانس کشور در ایام نوروز، گفت: در بخش اورژانس پیش‌بیمارستانی با 2121 پایگاه شهری و جاده‌ای در طول ایام نوروز در خدمت مردم هستیم که 826 پایگاه در شهرها و 1275 پایگاه در جاده‌ها مستقر هستند و مردم نیز می‌توانند با شماره‌گیری 115 فوریت‌های پزشکی خود را مطرح کنند.

وی با اعلام آماده باش 18 پایگاه آمبولانس هوایی گفت: 4270 دستگاه آمبولانس در طرح نوروزی مشارکت داشته و 57 اتوبوس – آمبولانس نیز با حضور در مبادی ورودی و خروجی شهرها آماده خدمت‌رسانی و در حوادث پرتلفات فعال هستند.

معاون فنی و عملیات مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور با اشاره به وجود دو پایگاه آمبولانس دریایی شناور برای انتقال مصدومان گفت: این پایگاه‌های شناور، مصدومان را از خشکی به خشکی و از جزایر به شهرها منتقل می‌کنند.

به گفته وی، 226 ایستگاه سلامت نیز در ایام نوروز دایر خواهد شد و هر روز از ساعت 8 تا 12 ظهر و 16 تا 20 بعدازظهر ماموران اورژانس در کنار جاده مستقرند.

استقرار آمبولانس در جاده‌های منتهی به یادمان‌های شهدا
وی با اشاره به مسافران راهیان نور و مناطق جنگی گفت: در مورد راهیان نور طرح ویژه‌ای در استان خوزستان داریم و آن استقرار آمبولانس‌ها و اتوبوس آمبولانس‌ها در جاده‌های منتهی به یادمان‌ها و ارائه خدمات سرپایی در آنجاست. همچنین هماهنگی‌هایی با دانشگاه جندی‌شاپور اهواز و دانشگاه های علوم پزشکی آبادان و دزفول صورت گرفته و برنامه مفصلی برای ارائه خدمات به زائران دیده شده است، به طوری که در طول مسیر نیز از مبداء تا مقصد زائران تحت حمایت اورژانس هستند.

معاون فنی و عملیات مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور با بیان اینکه 18 هزار نیروی حرفه‌ای انجام این ماموریت‌ها را برعهده دارند، گفت: این نیروها شامل پرستار، کاردان هوشبری، کاردان پزشکی و... هستند.

سرور با اشاره به تعداد ماموریت‌های اورژانس کشور در نوروز سال گذشته گفت: 177 هزار و 590 ماموریت در سال گذشته توسط اورژانس انجام گرفت، 30 هزار و 55 ماموریت‌ها مرتبط با حوادث ترافیکی بوده و طی آن 25 هزار و 13 مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده است.

وی تاکید کرد: ماموریت‌های ما فقط مربوط به حادث ترافیکی نیست، بلکه بخش قابل توجهی از این ماموریت‌ها حوادث غیرترافیکی است. در بعضی موارد ما در کنار آمبولانس، خودروی پشتیبان داریم تا اگر آمبولانس دچار اختلال عملکرد شد، این خودرو وارد عمل شود.

مقام اول کاهش حوادث ترافیکی برای استان مرکزی
به گزارش ایسنا، در ادامه این مراسم دکتر خشنودی رییس مرکز حوادث استان مرکزی با بیان اینکه همه نقاط ایران حادثه‌خیز هستند، سه عامل محیطی، وسایل نقلیه و عامل انسانی را از دلایل ایجاد حادثه عنوان کرد و گفت: اگر مردم ما قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند، میزان حادثه‌ها به طول چشمگیری کاهش خواهد یافت.

رییس مرکز حوادث استان مرکزی افزود: با سیاست‌های وزارت بهداشت و با همکاری خوبی که در استان مرکزی با سازمان‌هایی از جمله هلال‌احمر صورت گرفت، در سال گذشته توانستیم مقام اول را در زمینه کاهش تلفات جاده‌ای و شهری کسب کنیم.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.