نظر اسلام درباره شادی

سلامانه : یک پژوهشگر نظر اسلام درباره شادی را تشریح کرد.
 
به گزارش تسنیم، از نظر اسلام شادی باید غالب تفریح داشته باشد و سر مسائل و اتفاقات روزمره نباشد. براین اساس توصیه شده است که یک فرد در جامعه باید شاد ظاهر شود یعنی اینکه فرد اگر عبوس باشد و با یک چهره خاصی وارد شود افراد یک شخصیت اجتماعی خاصی برایش قائل می‌شوند. از دیدگاه اسلام آمده فرد باید ظاهری شاداب داشته باشد یعنی افراد از ظاهرش شادی را دریافت کنند.
اسلام به شاد کردن اعضای خانواده بسیار توصیه کرده است
خیلی توصیه شده است به اینکه شادی افراد به نحوی باشد که به بقیه انتقال داده شود. اسلام به شاد کردن اعضای خانواده بسیار توصیه کرده است و حتی انقدر به اینها حساس بوده که بیان کرده  بین فرزندان، فرزند دخترالویت به شاد کردن دارد خاطر ظرافت و لطافت در شاد کردن.
تاکید اسلام به آوردن سوغات از سفر
در روایتی آمده است که کسی به سفر رفت اگر شده یک سنگ سوغات ببرد به خانه و دست خالی برنگردد و برای اهالی خانه را خوشحال کند و اینکه هدایایی که برای اهل خانه خریده از فرزند دختر و همسر شروع کند و به بقیه اعضا خانواده در درجه‌های بعد بدهند.
اگر افراد این مسئله‌های بیان شده را رعایت کنند دیگر خلائی نیست که بخواهند با شادی‌های کاذب آن را جبران کنند.
شادی حقیق در ارتباط خوب با خدا
این پژوهشگر عنوان کرد: یکی دیگر از مسائلی که در بحث بهداشت روان می‌تواند موثر باشد این است که قرآن همه جا تذکر داده که اگر ما بتوانیم آن ارتباط خوبمان را با خدا برقرار بکنیم و محکمش کنیم ان وقت هم آن شادی حقیقی را داریم هم اندوه کاذب را نداریم و می‌توانیم خشم و ترس و همه اینها را هم کنترل کنیم.
چیزهایی که ممکن است باعث ایجاد اندوه، خشم و ترس در زندگی شود این است که انسان تکیه گاه محکمی در زندگی نداشته باشد. یعنی همه سعی کنیم هم برای خودمان و هم برای اطرافیان و خانواده خودمان امنیت خاطر ایجاد کنیم و از همه اینها جلوگیری کنیم.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.