۸۰ درصد موارد «بیش فعالی» به دوران پس از کودکی ادامه می‌یابد

سلامانه :برخلاف بسیاری از تصورات که بیش فعالی را بیماری کودکان می‌دانند، حدود ۵۰ تا ۸۰ درصد موارد این اختلال به دوران پس از کودکی اعم از نوجوانی، جوانی و بزرگسالی نیز ادامه می‌یابد.

مهدی شفیعی، روانپزشک در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، تصریح کرد: بیش فعالی یک نوع مشکل و اختلال روانی است که در کودکان شیوع بالاتری در مقایسه با دیگر سنین دارد و البته با درجات متفاوتی نیز بروز می‌کند. 

وی با اشاره به اینکه درصد قابل ملاحظه‌ای از موارد بیش فعالی مربوط به دوران پس از کودکی است، تاکید کرد: برخلاف بسیاری از تصورات که بیش فعالی را بیماری کودکان می‌دانند، حدود ۵۰ تا ۸۰ درصد موارد این اختلال به دوران پس از کودکی اعم از نوجوانی، جوانی و بزرگسالی ادامه می‌یابد. 

شفیعی افزود: برطبق برخی از بررسی‌ها و مطالعات انجام شده، حدود نیمی از موارد بیش فعالی تا دوران بزرگسالی نیز ادامه می‌یابد و البته ممکن است درجات اختلال تا حدودی تغییر کند. 

وی با اشاره به اینکه ادامه یافتن اختلال بیش فعالی به دوران نوجوانی، ‌ جوانی و بزرگسالی دلایل مختلفی دارد، یادآور شد: بی‌توجهی به درمان و یا درمان نامناسب اختلال، یکی از مهم‌ترین دلایل تداوم اختلال بیش فعالی است. 

شفیعی گفت: بهترین راهکار برای جلوگیری از تداوم طولانی مدت بیش فعالی، درمان به موقع و مناسب این اختلال و پیگیری آن از‌‌ همان دوران کودکی و زمانی است که متوجه بیش فعالی کودک می‌شویم. 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.