استفاده از چربی راه جدید درمان دیابت

استفاده از چربی راه جدید درمان دیابت

سلامانه : به گفته محققان یک نوع چربی مفید در بدن است که قادر است دیابت نوع دو را درمان و از شکل‌گیری آن جلوگیری کند.


به گزارش سلامانه به نقل از دیلی میل، اسیدهای چرب قند خون را کاهش داده و مقدار انسولین را زیاد می‌کند.


محققان اظهار کردند می‌توان با این نوع چربی مفید که پیش‌ازاین شناسایی نشده بود، به درمان دیابت پرداخت.


درگذشته باور عمومی بر این بود که وجود چربی‌ها در بدن به دلیل بهداشت ضعیف و مصرف غذاهای نامناسب است اما تحقیقات جدید بیانگر این است که همه چربی‌ها مضر نیستند و برخی از آن‌ها همانند اسیدهای چرب امگا 3 برای بدن بسیار مفید هستند.


باید گفت پیش‌ازاین اسیدهای چرب در سلول‌ها و بافت‌ها شناخته‌شده نبودند چراکه تعداد آن‌ها در یک بخش متمرکز بسیار کم بوده و درنتیجه کشف و تشخیص آن‌ها بسیار دشوار بوده است.


محققان دریافتند که ترکیب اسیدهای چرب در موش‌هایی که با انسولین بهبود پیدا کردند، زیاد است و احتمال ابتلا دوباره به دیابت و گسترش آن بسیار کم می‌شود.


محققان با انجام پژوهش‌های بیشتر به این نتیجه رسیدند که هنگامی‌که موش‌ها چربی‌های مفید مصرف می‌کنند، قند خونشان کاهش پیداکرده و در عوض مقدار انسولین بدنشان زیاد می‌شود و این موضوع ارزش درمانی بالقوه چربی‌های مفید را نشان می‌دهد.


اسیدهای چرب در بدن انسان تولیدشده و از بین می‌روند. این کشف در درمان دیابت بسیار مفید خواهد بود. ازآنجایی‌که می‌توان سطح اسیدهای چرب را در خون اندازه‌گیری کرد، می‌توان گسترش دیابت نوع دو را نیز کنترل کرد و با بازگرداندن سطح این اسیدهای چرب در افراد مقاوم در برابر انسولین به درمان آن پرداخت. ممکن است به‌طور بالقوه، بدن به‌واسطه این چربی‌های مفید قادر به مصون ساختن در برابر دیابت باشد.

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۱ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.